UA / RU
Підтримати ZN.ua

У єгипетському Луксорі відкрили давню Алею сфінксів

Три тисячі років тому вона вважалася священною дорогою.

Влада Єгипту урочисто відкрила відреставровану Алею сфінксів у стародавньому місті Луксорі, вік якої оцінюється в три тисячі років. Дорога в минулому поєднувала знамениті Луксорський та Карнакський храми, повідомляє ABC news.

Незважаючи на те, що об'єкт відомий як «алея сфінксів», його також називають «Шлях баранів» або «Шлях богів». Вважається, що вона означала шлях, яким йшли паломники, які бажали відвідати Луксорський храм і храм Карнак.

Уздовж дороги вміщено статуї сфінксів та баранів на п'єдесталах, її розкопки велися протягом 50 років. Її довжина складає 2700 метрів, а ширина – 76 метрів.

Читайте також: У гробниці під храмом Хатшепсут знайшли колекцію ритуальних предметів

Як відзначає «Популярная механика», будівництво дороги почалося при фараонах з 18-ї династії (найвідомішими її представниками є Тутмос III та цариця Хатшепсут). По обидва боки алеї розташувалися сфінкси. Друга частина зводилася вже за фараонів 30-ї династії, яка вважається останньою корінною в Стародавньому Єгипті. Усього вздовж алеї розташовується 1200 статуй.

Стародавні єгиптяни використали алею для святкування щорічного фестивалю Опет. Вони відзначали одруження бога простору та повітря Амона та богині неба Мут. Під час святкування барки з зображенням обох богів, а також їхнього сина бога місяця Хонсу перевозили з Карнакського храму до Луксорського алеєю сфінксів.

Як зазначає ABC news, Єгипет усіма силами намагається відновити свою туристичну індустрію, яка постраждала внаслідок революції 2011 року, що призвела до відставки президента Хосні Мубарака. Крім того, суттєвого удару їй завдала пандемія коронавірусу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У квітні у Каїрі відбувся Золотий парад фараонів. Розкішне видовище вартістю кілька мільйонів доларів супроводжувало переїзд 22 мумій - 18 королів і чотирьох королев - з каїрського Єгипетського музею до Національного музею єгипетської цивілізації.