UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Грузії археологи виявили підземний тунель 13 століття

Вчені не виключають, що під "винною столицею Грузії може бути виявлене ціле підземне місто.

У місті Телаві в Алазанській долині на сході Грузії археологи виявили підземний тунель XIII століття. Датували споруду за артефактами, знайденим в ній. В тунелі знайдені уламки керамічних виробів, кістки людей і тварин, а також напис арабською мовою, яку зараз вивчають фахівці.

Як розповів історик Зазу Цакашвили, виявлений тунель міг бути таємним виходом з палацу монгольського намісника Садуна Манкаберда, що керував містом Телаві в XIII столітті. "8 століть тому палац Манкаберда стояв саме на тому самому місці, де зараз знайдений вхід у підземний тунель", - сказав учений.

Археологи планують найближчим часом перевірити, чи є ще поблизу тунелі: не виключено, що під Телаві, який вважається "винною столицею Грузії, є ціле підземне місто.

Тунелі в місті знаходили і раніше. Один з найбільш відомих (він відкритий для туристів) був виявлений в стародавній резиденції царя Іраклія Другого (1720-1798 рр.) - представника династії Багратіоні, що правила в Грузії з кінця IX по кінець XVIII століть. Цей 30-метровий тунель виконував функцію таємного виходу з фортеці до джерела, завдяки якому під час облоги його мешканці забезпечували себе водою.