UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трагедія в «Титаніку» могла б не статися: проведено науковий експеримент

Джеймс Кемерон відповів на зауваження критиків.

У відповідь на зауваження про те, що один із головних героїв фільму «Титанік» - Джек (Леонардо ДіКапріо) - міг поміститися разом із його коханою Роуз (Кейт Уінслет) на дошці, що плавала в крижаному океані після аварії корабля, і вижити, режисер Джеймс Кемерон вирішив замовити науковий експеримент, щоб перевірити цю теорію. Експеримент показаний у спеціальному випуску NatGeo «Титанік: 25 років потому», який вийде 5 лютого, пише RollingStone.

«Незважаючи на всі наші зусилля зробити фільм максимально точним, є одна річ, яку деякі фанати просто не можуть прийняти: вони наполягають на тому, що Джек міг би вижити, якби він забрався на той плаваючий уламок з Роуз», - говорить Кемерон.

Теорію перевіряли у новозеландській лабораторії доктора Джима Коттера, який спеціалізується на вивченні впливу холоду на організм людини.

Двох каскадерів того ж зросту та ваги, що Джек і Роуз, помістили у воду разом з дошкою, аналогічною тій, що була у фільмі, «аж до ступеня плавучості». Температуру тіл та води контролювали спеціальні термометри.

Читайте також: Уламки "Титаніка" вперше отримали міжнародний захист

Кемерон зазначив, що в «лабораторних умовах» неможливо повноцінно відтворити той стрес та інші деталі, яких зазнали герої ситуації у фільмі. Однак визнав, що якби знімав фільм зараз з урахуванням даних експерименту, зробив би пліт меншим.

Фільм «Титанік», знятий за реальними подіями, вийшов у прокат 1997 року. Він отримав 11 премій «Оскар» і є третім у списку найкасовіших фільмів після «Аватара» та «Месники: фінал».