UA / RU
Підтримати ZN.ua

Театр Франка і Театр на Подолі стали лідерами премії "Київська пектораль"

Цього року церемонія оголошення переможців проходила онлайн.

У Києві назвали лауреатів театральної премії "Київська пектораль". Цьогоріч вперше з 1992 року церемонія оголошення переможців проходила онлайн через карантинні заходи, введені в Україні в зв'язку з поширенням нового коронавірусу.

"Уся країна переживає нелегкі часи, але наша позиція залишається незмінною: ми продовжуємо працювати, нехай і у новому форматі. Вручення премії вже багато років є однією з найважливіших подій у культурному просторі Києва і ми просто не маємо права позбавляти країну цього чудового дійства! Ця премія є найстарішою і найповажнішою в театральному житті країни. За 28 років існування премії такі складні умови є символічними: справжнє мистецтво має іти через терни до зірок, прориватися й існувати, не дивлячись на нелегку дійсність. Сьогодні ми не виходимо на сцену і не відчуваємо радісних обіймів один одного, але це обов'язково станеться дуже скоро", - заявила голова Департаменту культури КМДА Діана Попова.

"Цьогоріч премія "Київська пектораль" потрапила в екстремальні обставини, як і всі українські театрі, до речі. Карантин переформатував усі плани та перспективи. Стосовно переможців, то чимало вистав-лідерів мені, на щастя, поталанило переглянути.

"Сірі бджоли" Театру на Подолі (режисер Віталій Малахов) - це своєчасний і гуманістчний сценічний вислів на тему, яка нам усім дуже болить - тема війни на Сході. Якісний текст Андрія Куркова, талановита режисура Малахова, видатна роль Богдана Бенюка - чинники успіху і перемоги цієї вистави на Подолі. Щодо перемоги у номінації "Краща вистава малої сцени", то і тут все об'єктивно. "Лимерівна" Івана Уривського в Театрі імені Франка стала таким собі аналогом параджановських "Тіней забутих предків" - нагороди та лідерські позиції в рейтингах не оминають цю талановиту роботу молодих франківців. Загалом, творчі пошуки молодих митців – режисерів (Уривський, Петросян), акторів (учні Дмитра Богомазова), а також вправного художника (Петро Богомазов) дають потужний творчий імпульс столітньому ювілею прославленого Театру, у якого сьогодні є сильні керманичі - художній керівник Михайло Захаревич та головний режисер Дмитро Богомазов.

Дуже сильна музична складова серед переможців "Пекторалі". Це проєкти Раду Поклітару та вистава в Національній опереті "Сімейка Аддамсів", над якою працює міжнародний творчий склад. Мені приємно що "Пектораль" - жива, попри всі негаразди, які спікають нас у ці тривожні часи", - заявив театральний оглядач ZN.UA Олег Вергеліс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Список лауреатів "Київської пекторалі" за підсумками 2019 року:

"За кращу драматичну виставу" - Андрій Курков "Сірі бджоли", режисер-постановник Віталій Малахов (Київський академічний драматичний Театр на Подолі)

"За кращу музичну виставу" - Ендрю Ліппа "Сімейка Аддамсів", режисер-постановник Кестутіс Стасіс Якштас (Литва) (Київський театр оперети)

"За кращу дитячу виставу" - Оксана Дмітрієва за казками Сергія Козлова "Казка для маленького зайчика", режисер Оксана Дмітрієва (Київський академічний театр ляльок)

"За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)" - Панас Мирний "Лимерівна", режисер-постановник Іван Уривський Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

"За кращу режисерську роботу" - Іван Уривський, вистава за Панасом Мирним "Лимерівна" (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

"За краще виконання чоловічої ролі" - Роман Халаімов - роль Олександра Тарасовича Аметистова, адміністратора у виставі за Михайлом Булгаковим "Зойчина квартира" (Київський академічний драматичний Театр на Подолі)

"За краще виконання жіночої ролі" - Оксана Прасолова - роль Мортиції Аддамс, у виставі Ендрю Ліппа "Сімейка Аддамсів" (Київський театр оперети1)

"За краще виконання чоловічої ролі другого плану" - Костянтин Костишин - роль Калеві, у виставі за п'єсою "Людяна людина" Сіркку Пелтоли "Гарантія 2 роки" (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)

"За краще виконання жіночої ролі другого плану"- Лариса Трояновська - роль Манюшки, покоївки Зої, у виставі за Михайлом Булгаковим "Зойчина квартира" (Київський академічний драматичний Театр на Подолі)

"За кращу сценографію" - Сергій Маслобойщиков, у виставі за мотивами драми-фейєрії Лесі Українки "VERBA" (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

"За кращу музичну концепцію вистави" - Автор оригінальної музики - Олександр Бегма, у виставі за мотивами драми-фейєрії Лесі Українки "VERBA" (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

"За краще пластичне вирішення вистави" - Лібрето, хореографія, постановка Раду Поклітару у балеті за мотивами повісті Миколи Гоголя "ВІЙ" (Академічний театр Київ модерн-балет)

"За кращий акторський дебют" - Артем Пльондер – за низку ролей (студент училища культури Вітя, стиліст/візажист/модель Маркус Модел, оператор/відео-інженер Іван, стриптизер/він же студент Андрюша), у виставі за Татусею Бо і Русланом Горовим "Бери од жизні всьо" (Київський академічний театр "Золоті ворота")

"За кращий режисерський дебют" - Тетяна Матасова, вистава за Михайлом Коцюбинським "Тіні забутих предків" (Київський академічний театр Українського фольклору "Берегиня").

Спеціальні "Пекторалі" присуджено народній артистці Украіни Тетяні Стебловській - за видатний творчий внесок у театральне мистецтво та колективу "Молодого театру" (керівник Андрій Білоус) - за творчі пошуки та експерименти останнього часу.