UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Столичний театральний Версаль"  у новому сезоні призначає побачення Моцарту і Сальєрі

Новий сезон стартує у театрі оперети 15 вересня.

Автор: Олег Вергеліс

26 липня Київський Національний театр оперети закриває свій 86-й театральний сезон великим гала-концертом.  Новий, 87-й, сезон театр відкриє 15-го вересня: на оновленій  сцені  презентують зіркову музичну гранд-програму за участі найпопулярніших солістів театру. 

ZN.UA  продовжує цикл публікацій про підсумки-перспективи театральних сезонів у драматичні пандемічні часи:коментарі керівників провідних театрів.  Наразі до розмови долучився Богдан Струтинський (художній керівник Київської Національної оперети).

За словами пана Богдана,  наступний театральний сезон буде наповний яскравими мистецькими проєктами. Режисер Максим Голенко поставить музичну виставу "Амадеус" про драму високих творчих та людських стосунків двох знаменитих композиторів - Моцарта та Сальєрі. Режисер Євген Лавренчук працюватиме над оперою "Фальстаф". Сам пан Струтинський візьметься за реалізацію нової версії класичної оперети Імре Кальмана "Сільва" 

- Історія нашого театру у сезоні, що минає доволі проста і водночас унікальна, - розповідає ZN.UA художній керівник Національного театру оперети, народний артист України Богдан Струтинський. -  Під час пандемії  театр оперети мав 8 місяців тотальної реконструкції головної сцени театру, збудованого у 1902 році.  Це був ризик, адже необхідної суми коштів відразу не було і не відомо, чи вони з’являться. Але, на щастя, наші сподівання на успіх виправдалися. Ті, хто зараз бачать театр після реконструкції, говорять, що реальність перевищує всі очікування, у пресі нас  навіть  охрестили «театральним українським Версалем» і нам це дуже подобається.

Цього року, після вимушеної перерви через пандемію, ми поновили проведення Міжнародного музичного фестивалю «О-Фест». Фестивальна програма об’єднала солістів з різних країн. Для нас це важливе досягнення, оскільки одним з ключових напрямків діяльності Національного театру є мистецька дипломатія. Всім відомо, що за період пандемії така робота зазнала значних обмежень. Звичайно, ми продовжували спілкування онлайн, солісти багатьох театрів з усього світу влітку 2020 року надсилали нам музичні привітання і слова підтримки, можна сказати, що створили своєрідний фестиваль у соцмережах, але справжнє свято ми відчули у червні 2021 року, коли на оновленій головній сцені нашого театру зустрілися солісти з 11 країн світу. Це було  щемливо і обнадійливо. 

На жаль, вже два роки ми не проводили фестиваль «Карпатський простір», який полюбився жителям країн Карпатського регіону. Особливо шанують фестиваль прикарпатці. Багато в чому завдяки дипломатичним та мистецьким подіям фестивалю, Івано-Франківськ отримав нагороду від Ради Європи Europe Prize 2018. Тож зараз, разом із керівниками міста і області плекаємо надію, що "Карпатський простір-2022" відбудеться масштабно, гучно, життєстверджуюче.

Можу зазначити, що чекаючи завершення карантину, часу  не втрачали. За цей період театр накопичив певні напрацювання.  Випустили прем’єру - «Доріан Грей» угорського композитора Матіаша Варконі, яка переносилася двічі (і це було дуже не просто, хто працює у театрі це зрозуміє); у музичній вітальні театру заснували новий концертний проєкт з освітньою і соціальною складовими «Класика з Оксаною Мадараш»; виграли грант від УКФ на реалізацію проєкту спільно із Бермінгемською оперою; готуємо нові постановки: мюзикл «Амадеус»,  оперету «Сільва» І. Кальмана, також у  планах спільна постановка  з італійський режисером Маттео Спаці музичної вистави The ball та  постановка опери з Євгеном Лавренчуком «Фальстаф».

І це ще далеко не всі наші плани, які, між іншим, у наші часи стало доволі складно реалізовувати.  Не секрет, що минаючий театральний сезон (нагадаю, закриття  сезону заплановане на 25 липня)  був для Національної оперети України непростий, і навіть загрозливий. Ми мали значні репутаційні ризики: квитки на вистави були продані, а зіграти вистави не мали можливості через повторювані і довготривалі локдауни! Дотепер показуємо вистави, які були перенесені через пандемію і дуже вдячні глядачам, які стільки часу їх чекали!  Зараз  особливо радію з того, що глядачі виходять з театру щасливими, адже впевнений, що місія нашого театру - дарувати людям радість.