Стрімінговий сервіс Spotify змінив правила модерації контенту після того, як кілька музикантів вирішили піти з платформи, протестуючи проти дезінформації про вакцинацію та коронавірус, що поширюється тут. Одним із перших став музикант Ніл Янг, який зажадав видалити подкаст антивакцинатора Джо Рогана.
У відповідь на це Spotify вперше опублікував правила модерації контенту, що стосується коронавірусу та інших захворювань, а також анонсував низку інших заходів.
Так, у правилах йдеться про те, що необхідно уникати публікації контенту, який пропагує небезпечну хибну або таку, вводить в оману, інформацію, яка може зашкодити. До такої інформації віднесли:
- Твердження, що СНІД, COVID-19, рак або інші загрозливі для життя захворювання є вигадкою;
- Заохочення вживання відбулюючих засобів для лікування різних захворювань;
- Пропаганда або припущення, що вакцини, схвалені місцевими органами охорони здоров'я, розроблені для вбивств;
- Заохочення людей до навмисного зараження COVID-19, щоб виробити імунітет (наприклад, просування чи заохочення COVID-вечірок).
Якщо вміст порушує правила модерації, йому загрожує видалення зі Spotify. Якщо ж порушення повториться, то можуть видалити або заблокувати обліковий запис творця контенту.
Крім того, Spotify почне додавати спеціальні позначки до випусків, що стосуються коронавірусу. Вони будуть вести на портал сервісу, присвячений захворюванню. Тут користувачі зможуть отримати доступ до інформації про COVID-19 та актуальну інформацію, якою діляться лікарі, вчені, академіки та органи охорони здоров'я.
«Ці зусилля, спрямовані на боротьбу з дезінформацією, будуть запроваджені у всіх країнах, у яких доступний Spotify, найближчим часом. Наскільки ми знаємо, це перші у своєму роді позначки, які запроваджує велика платформа подкастів», - написав у блозі засновник Spotify Даніель Ек.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нагадаємо, раніше в січні Янг звинуватив Spotify у поширенні дезінформації через висловлювання у найпопулярнішому подкасті The Joe Rogan Experience, який веде американський комік Джо Роган. Наприкінці грудня у подкасті виступив вірусолог Роберт Малоун, відомий тим, що поширював недостовірну інформацію про безпеку та ефективність вакцин. Епізод критикували за просування необґрунтованих теорій змови. Музикант поставив сервісу ультиматум: або на платформі залишаються пісні Янга або підкаст Роагана. Spotify видалив каталог пісень Янга.
Як зазначає «Медуза», видаляти музику із сервісу почали й інші музиканти. Так, канадська співачка Джонні Мітчелл вилучила свої пісні зі Spotify на знак солідарності з Нілом Янгом. Рок-гурт Belly на своїй сторінці в Spotify опублікувала картинку зі словами Delete Spotify (Видалити Spotify), при цьому визнавши, що самому гурту складно видалити свої пісні з сервісу. Співак Джеймс Блант, навпаки, пообіцяв опублікувати свою нову музику на Spotify, якщо сервіс не видалить подкаст Джо Рогана. Пізніше шанувальники Бланта пояснили, що це жарт, оскільки музикант вважає, що випуск нових творів - це «негатив для світу».
Лектор, письменниця Брене Браун повідомила, що не випускатиме подкасти на Spotify «до подальшого повідомлення». Комік Том Шарплінг заявив, що прибрав зі Spotify своє тижневе шоу The Best Show.
Принц Гаррі та Меган Маркл, які уклали зі Spotify контракт на 25 мільйонів доларів, заявили, що продовжать роботу з платформою, але засудили її за «нестримну хибну та спотворену інформацію».