Фільми відкриття та закриття фестивалю було оголошено раніше: як завжди, це стрічки, так чи інакше пов'язані з Великобританією.
Відкривати кінофестиваль буде європейська прем'єра художнього фільму "360" бразильця Фернанду Мейрелліша, дія якого розгортається у різних країнах світу. Головні ролі зіграли британські актори Рейчел Вайс, Джад Лоу і сер Ентоні Хопкінс. Фільмом закриття стане "Глибоке синє море" за класичною п'єсою знаменитого англійського драматурга ХХ століття, сера Теренса Реттігена.
Джордж Клуні за традицією приїхав до Лондона не з однією, а з кількома стрічками. Цього разу він з'явиться в одному з найбільш очікуваних фільмів фестивалю, драмі Олександра Пейна "Нащадки" за романом знаменитого гавайського автора Кауі Харт Хеммінгз. До Лондона Клуні також привіз свою четверту режисерську роботу, в якій він виконав і головну роль, - "Березневі іди".
Серед інших центральних учасників фестивалю - Роланд Еммеріх і його "Анонім" з несподіваною історією про те, ким насправді був Вільям Шекспір, італійсько-французька стрічка "У нас є Папа" Нанні Моретті про життя Ватикану та французький 3D-мультфільм, збірка казок народів світу Мішеля Осело "Казки на ніч".
Покажуть в Лондоні і новий фільм Мадонни WE - Версію історії британського короля Едуарда VIII, який зрікся престолу заради двічі розведеної американки Уолліс Сімпсон. На фестивалі також відбудеться європейська прем'єра британської документальної стрічки про зірку американської політики Сару Пейлін.
В основну програму "Кіно Європи" включено російського "Фауста" - останню частину історичної саги Сокурова про природу влади, розпочатої "Молохом", "Тельцем" і "Сонцем". "Фауст" вже завоював головний приз у Венеції і в Лондоні претендує на нагороду за кращий фільм.
Іншою російською стрічкою на кінофестивалі стане "Олена" Андрія Звягінцева, що дебютувала в Каннах у програмі "Особливий погляд" і отримала спецприз журі.
Росіяни представили ще дві роботи - це футуристична антиутопія Олександра Зельдовича "Мішень" за сценарієм Володимира Сорокіна і дебютна робота Ангеліни Ніконової, психологічна драма "Портрет у сутінках", удостоєна призу за кращу операторську роботу на "Кінотаврі".
Як і завжди, у великий блок на кінофестивалі виділено ретроспективу французького кіно, цього року окремою програмою буде показано і німецькі фільми. Серед "архівних" прем'єр - фільм-подія нинішнього фестивалю, світова прем'єра відреставрованої інститутом кінематографії британської стрічки "Первісток" 1928 року.
За підсумками фестивалю буде вручено кілька нагород, хоча LFF є не призовим, а в першу чергу глядацьким фестивалем. Більшість нагород нові, а приз на кращий фільм вручається всього втретє.
Нагадаємо, лондонський кінофестиваль (BFI London Film Festival), що є однією з найбільш значущих кіноподій Великобританії поряд із врученням призів Британської академії кіно і телебачення, проводиться щорічно з 1957 року в другій половині жовтня - на початку листопада.