UA / RU
Підтримати ZN.ua

Словник Collins назвав NFT словом 2021 року

Укладачі словника відзначили «цифрову революцію».

Укладачі тлумачного словника англійської мови Collins English Dictionary назвали слово 2021 року - NFT (non-fungible token, «невзаємозамінний токен»). Вони зазначили, що цю абревіатуру в останні 12 місяців «ми постійно чуємо в новинах та соціальних медіа».

Словник визначає NFT як «унікальний цифровий сертифікат, зареєстрований у блокчейні, який використовується для реєстрації прав власності на актив, такий як витвір мистецтва чи предмет колекціонування».

Крім того, укладачі словника наголосили, що у світі йде цифрова революція, яка змінює культуру, відносини та способи ведення бізнесу. Тому в шорт-лист слів року увійшли також «метавсесвіт» (нещодавно компанія Facebook змінила назву на Meta, щоб відобразити прагнення побудувати метавсесвіт) і «крипта» - скорочення для «криптовалюти».

Читайте також: Квентін Тарантіно продасть вирізані сцени з «Кримінального чтива» як NFT

Наголошується також, що пандемія все ще впливає на життя людей, що знаходить свій відбиток і в мові. Так, у короткий список слів року увійшли double-vaxxed («той, хто пройшов обидва етапи вакцинації»), hybrid-working (режим, коли співробітники проводять в офісі лише частину робочого часу), pingdemic (масова неможливість ходити на роботу через близький контакт з зараженими, про який співробітники дізнаються за допомогою повідомлень-пінгів, що розсилаються спеціальними додатками).

У шорт-листі також climate anxiety («кліматичне занепокоєння»), neopronoun (спосіб звернення до когось без використання імені, щоб уникнути традиційних ґендерних маркерів), regencycore (стиль в одязі, в основу якого лягла мода періоду Регентства в Англії ), а також cheugy (щось, що більше не вважається крутим чи модним).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У 2020-му словом року за версією словника Collins стало «локдаун». До шорт-листу увійшли також «коронавірус», «самоізоляція» та інші слова, пов'язані з пандемією.

Про те, що таке NFT-токени і навіщо вони митцям, читайте у статті Аліни Подоляк на ZN.UA.