Перстень з 3 рідкісного рожевого відтінку подушковидної форми продано на аукціоні Сhristie's в швейцарській Женеві за 28,8 млн доларів. Це найбільший подібний діамант, який будь-коли виставлявся на аукціоні, повідомляється на сайті аукціонного дому.
Крім самого каменю, у персні є ще багато дрібних білих діамантів, розташованих навколо нього в два ряди. Початкова вартість прикраси оцінювалася у 23-28 млн доларів. "Це абсолютна ціна для каменю такої якості і кольору", - прокоментував підсумкову ціну, за яку був проданий перстень, представник аукціонного будинку Франсуа Коріел.
Вага каменю становить 16,08 карата. За майже 250-річну історію аукціону було лише три випадки, коли рожеві діаманти вагою понад 10 карат виставлялися на продаж, зазначається в описі лота.
Покупець каменю, як і продавець, побажав залишитися невідомим. Повідомляється лише, що він походить з Гонг Конгу. Новий власник прикраси дав їй назву The Sweet Josephine ("Мила Жозефіна").
Попередній рекорд в продажах рожевих діамантів також належить женевському Сhristie's: у 2010 році камінь вагою 24,78 карата пішов з молотка за 46 млн доларів. Інший рекорд був встановлений в грудні 2009 року: тоді за камінь вагою п'ять карат покупець заплатив 10,8 млн доларів - тобто по 2,2 млн за кожен карат, що досі є найвищою ціною для рожевих діамантів.
11 листопада пройдуть торги в конкуруючому аукціонному будинку Sotheby's. Очікується, що там буде виставлений на продаж рідкісний синій діамант Blue Moon Diamond. Його початкова вартість оцінюється в 35-55 мільйонів доларів. Аналітики не виключають, що підсумкова ціна лота поб'є попередній рекорд для блакитних діамантів, який на сьогодні становить 32,6 млн доларів. Найдорожчим на сьогодні діамантом, що пішов з молотка, є Graff Pink, проданий п'ять років тому за 46 мільйонів доларів, стверджує AP.
10 листопада в пресі з'явилася інформація, що Індія вимагає від Великобританії повернути знаменитий алмаз "Кохінор" (в перекладі "Гора світла" - ред.). Алмаз, про який згадували в Індії ще на початку 14 століття, за історію свого існування був у руках різних власників у Великих моголів, персів, афганців, в руках правителя Пенджабу, провінції, що наразі розділена між Пакистаном та Індією. В середині 19 століття "Кохінор" дістався британській королеві Вікторії, а зараз у розпорядженні її правнучки Єлизавети II.