UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пулітцерівський лауреат створив комікс про українця з фільтраційного табору

Історія волонтера, що пережив 88 днів пекла.

Одним із аспектів російського вторгнення було створення великої системи фільтрації, яка спричинила затримання, допити та примусову депортацію сотень тисяч — якщо не понад мільйон — українців. Одним із цих українців був Ігор Талалай, який свідчив про досвід жорстоких допитів, жахливих умов і свавільного затримання окупантами. Він провів три місяці в фільтраційному табору в Донецькій області і розповів про те, що відбувається з українцями, які потрапляють туди, і яким стає життя, коли звідти вибираєшся. Видання The Insider та американський публіцист Ентоні Дель Кол, який є лауреатом Пулітцерівської премії, адаптували його історію в коміксі  під назвою «88 днів пекла». 

Читайте також: Чиновники адміністрації Путіна контролюють «фільтрацію» на окупованих територіях України — США в ООН

Фільтраційний табір

«Одним із в'язнів був військовий, який брав участь у боях біля Донецька у 2016. Він повернувся до армії після початку цього вторгнення, його руки та ноги змочили водою і притулили до них електричні дроти… Але він щодня прокидався з усмішкою на обличчі. Інший був солдатом з територіальної оборони, який занурився в депресію. Я постійно казав йому триматися за позитивне. Він дякував мені за допомогу. А коли йшов, сказав, що дасть знати моїй матері, що я все ще живий. Ми всі говорили про наші життя. І про те, що будемо їсти, коли потрапимо на волю».

Читайте також: HRW опублікувала доповідь про фільтраційні табори РФ на окупованих територіях України

Фільтрація

В описі роботи називають деяку статистику: за даними Державного департаменту США, до липня цього року Росія допитала, затримала або депортувала від 900 000 до 1,6 мільйона громадян України . Управління Верховного комісара ООН з прав людини перевірило існування контрольно-пропускних пунктів і « свавільне затримання, катування, жорстоке поводження та примусове зникнення » українців, які сприймаються як проукраїнські або в кращому випадку незначні зв'язки зі збройними силами. 

Читайте також: Жителі окупованого Маріуполя вимушені стояти в чергах на «фільтрацію»

ув'язнені, фільтрація