UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проданий сад, Норвезький міф та "київський Версаль": столичні театри анонсують травневі прем’єри після послаблення локдауну

Зокрема, заплановані покази «Вишневого саду» та «Пера Гюнта».

Чимало театралів з полегшенням зітхнуло 28 квітня, коли мер Києва Віталій Клічко заявив на брифінгу про послаблення карантинних "табу", починаючи з 1 травня. Київські театри останнім часом займалися репертуарними комбінаціями в афішах з постійними переносами певних вистав з квітня на травень, а потім, можливо, і на червень, враховуючи екстремальні обставини. Наразі є надія, що столичні театри все-таки зіграють протягом травня свої  раніше анонсовані прем’єрні проєкти.

Наприклад, столичний академічний театр "Актор" запрошує  театралів 12 травня на свою нову фірмову сценічну версію чеховського "Вишневого саду" (постановку здійснює керівник театру "Актор", заслужений діяч мистецтв України Слава Жила): у ролі Любові Раневської - Крістіна Синельник, Тамара Антропова, у ролі Лопахіна -  Віталій Ажнов (з Національного театру імені  Івана Франка) та Михайло Самарський, художник-постановник вистави - Алія Бейтенова. Як відомо, у столиці вже тривалий час на сцені Театру імені Лесі Українки йде "Вишневий сад" у постановці відомого російського режисера Аркадія Каца. Буде привід для творчих порівнянь.

Тим часом, на офіційному сайті Київського Національного театру оперети лишається анонс на 14, 15 травня - великий прем’єрний гала-концерт з нагоди відкриття головної сцени театру. У період затяжного локдауну Театр Оперети та його керівник Богдан Струтинський доклали максимум зусиль, аби оновити великий глядацький зал і свій головний сценічний простір театру. Після реконструкції, на думку очевидців, Театр оперети нагадуватиме  невимовною красою "київський Версаль".

У цей же  травневий час Національний театр імені Івана Франка чекає глядачів на прем’єрі вистави "Пер Гюнт"  (5, 11, 27 травня) на основі знаменитої норвезької п’єси-міфу від класика світового театру Генріка Ібсена. Постановку здійснив наш молодий театральний хітмейкер (і, до речі,  перший лауреат театральної премії "Дзеркало Сцени") режисер Іван Уривський.

"Назва п’єси Ібсена - "Пер Гюнт" - майже три десятиліття хвилювала творчу уяву франківців, -  розповідає театральний критик Олег Вергеліс. - Цю п’єсу у свій час хотів поставити наш видатний режисер Сергій  Володимирович Данченко, але, на жаль, не встиг. Згодом Богдан Сильвестрович Ступка мав наміри запросити на постановку "Пера Гюнта" геніального  Еймунтаса Някрошюса, але теж, на жаль, не встиг. Тому на афіші теперішнього прем’єрного "Пера Гюнта" і з'явився важливий епіграф: "Вистава присвячена пам’яті Сергія Данченка та  Богдана Ступки". Це шляхетний і благородний жест з боку театру і молодого режисера, які нагадують про важливий зв'язок театральних поколінь на першій сцені України".

Роль хулігана та сільського філософа Пера Гюнта у франківців у чергу гратимуть -  Остап Ступка та Олександр Форманчук, роль Матері Озе гратимуть - Наталія Сумська та Олена Хохлаткіна, а у ролі Сольвейг - Анжеліка Савченко та Світлана Косолапова, художник вистави - Петро Богомазов.

ZN.UA в Національному театрі повідомили, що репертуар першої сцени згодом доповниться мюзиклом "Співай, Лоло, співай", гучним "польським" проєктом "Никодим Дизма", а також українською класикою -  п’єсами Марка Кропивницького та Івана Карпенка-Карого.