UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представницю Росії на "Євробаченні-2015" зустрінуть свистом і проводять оплесками - DW

Учасниця від Росії Поліна Гагаріна виступає у першому півфіналі конкурсу. Цілком можливо, що публіка зустріне її свистом.

Поліна Гагаріна під час репетиції свого виступу на "Євробаченні-2015"

Перший півфінал музичного конкурсу "Євробачення-2015" пройде у Відні вже завтра, у вівторок, 19 травня. Під номером 12 на сцену вийде росіянка Поліна Гагаріна з піснею A million voices. Її виступ продовжить російську традицію, покладену три роки тому: миловидна дівчина з сильним голосом співає про кохання і світі. Така концепція принесла високе п'яте місце Дине Гариповой і сьоме - сестрам Толмачовим.

Цілком можливо, що публіка зустріне Гагаріну свистом. Що думають про таку реакцію знавці "Євробачення" у Німеччині, з'ясовувала редакція Deutsche Welle.

Читайте також: На Євробаченні голоси Криму зарахують як українські

Без ретуші

Сестри Толмачевы на "Євробаченні-2014" в Копенгагені

У 2013 року в Мальме Діна Гаріпова була улюбленицею багатьох. Але ось близнята Толмачевы роком пізніше в Копенгагені відчули на собі холодний прийом європейської публіки, незадоволеною анексією Криму і російським законом про заборону "гомосексуальної пропаганди". Перед появою сестер у залі пролунав свист. У той же час, в Росії новину про вихід сестер у фінал Євробачення викликала масову істерію на російському ТБ.

Свист почув у березні цього року в Лондоні і Діма Білан. Як переможець "Євробачення-2008", він виступав у шоу, присвяченому 60-річчю конкурсу.

Цікаво, що організатори концерту по його закінченні попросили публіку поплескати в долоні, і пізніше, судячи з усього, ці оплески були накладені на одну з версій запису шоу, щоб не псувати загальну картину свята.

Але конкурс транслюється в прямому ефірі. Там подібна ретуш неможлива. А багато журналістів, які висвітлюють "Євробачення", не виключають, що Поліну Гагаріну у Відні теж може чекати неприємний сюрприз.

Лицемірство по-російськи

Один з визнаних в Німеччині експертів конкурсу Ян Феддерсен (Jan Feddersen) в інтерв'ю DW наголосив: "Росію освистали в Копенгагені та Лондоні не тому, що сестри Толмачевы і Діма Білан - погані. Вони такими не є. Це був протест проти гомофобних законів у Росії. І "Євробачення", серед фанатів якого багато гомосексуалів, має визнавати за публікою право на висловлення своїх естетичних і політичних поглядів". Таку реакцію Ян Феддерсен вважає легітимною: "В Європі в її розмаїтті дозволено вираження свого ставлення як до хорошого, так і поганого".

Читайте також: На Євробаченні голоси Криму зарахують як українські


Але ж на спортивних змаганнях рідко освистують того чи іншого учасника тільки тому, що він представляє ту чи іншу країну, заперечує ведучий музичних програм німецької теле - і радіокомпанії NDR Томас Моор (Thomas Moor): "На сцені стоїть особистість, а тому таку реакцію публіки я вважаю неналежній". "Звичайно, на сцені виступає конкретна співачка, але вона є представницею своєї країни. І вона співає про те, що люди повинні простягнути один одному руки і повинен бути світ, - нагадав DW кореспондент журналу Stern Йенс Майєр (Jens Maier). - А це ніщо інше, як лицемірство: третій рік поспіль посилати на "Євробачення" гімн світу і одночасно вести війну проти України". Йенс Майєр назвав це "лицемірством по-російськи".

Загрози за критику Росії

У своєму коментарі на сайті журналу Stern він написав про те, що президент Путін використовує сцену "Євробачення" для своєї пропаганди, намагаючись представити Росію у вигідному світлі. Кремль, підкреслює Майєр, відноситься до конкурсу дуже серйозно. "Мені дуже шкода російську виконавицю, адже на сцені виступає вона, а не Путін", - зазначає журналіст, проте тільки так фанати конкурсу можуть висловити свою думку.

Самому Йенсу Майєру за те, що він відкрито і публічно висловив свою думку, довелося пережити чимало неприємних моментів. Після публікації статті його сторінка у Twitter була завалена погрозами. Дещицю смирення побажав Росії німецький журналіст у розмові з DW і процитував девіз цьогорічного конкурсу: Building Bridges, тобто "наводити мости".

Не все так погано

Що стосується учасників конкурсу, з якими вдалося поспілкуватися DW перед його початком, то тут точка зору одна: вони проти свисту в залі. Представниця Німеччини Анн Софі (Ann Sophie) пояснила: "Це негарно по відношенню до людини, яка стоїть на сцені. Не він же несе відповідальність за будь-які конфлікти. Краще вже просто не плескати, ніяк не реагувати".

Втім, якщо поява Поліни Гагаріної на сцені "Євробачення" 19 травня, можливо, і буде зустрінуте свистом, то після виступу вона, швидше за все, зірве заслужені оплески, вийде у фінал конкурсу і займе в ньому високе місце, переконані німецькі журналісти. Політична ситуація, впевнений Ян Феддерсен, ніяк не позначиться на голосування телеглядачів. А перші репетиції показали: Поліна відмінно виглядає і відмінно співає наживо, її пісня чудово звучить, а номер - з музикантами і бек-вокалістами на сцені - збудований стильно й ефектно.

Позначиться також, безумовно, доброзичливість і відкритість її "команди" у Відні. На першу прес-конференцію Поліни Гагаріної російська делегація прийшла практично в повному складі, включаючи співавторів "A million voices" і за сумісництвом бек-вокалістів з Швеції та Австралії. На "Євробачення", схоже, імпортозаміщення не поширюється.