Національний художній музей України підготував для відвідувачів тематичну виставку «Помічник, супутник, друг». До експозиції включили написані в 19-м - початку 20-го століть українськими художниками твори, на яких зображені домашні тварини.
Укладачі експозиції мають намір продемонструвати різноманіття підходів до зображення тварин у живопису. Вони відзначають, що більшість українських художників найчастіше вводили тварин у композицію творів історичної і побутової тематики.
При цьому за кожним зображуваних видом варто стійкий ряд смислів і асоціацій. Наприклад, воли і корови - були показником соціального статусу сім'ї, її добробуту. Але, в першу чергу, це - працівники та помічники селянина.
Коні стали невід'ємним атрибутом історичних полотен, постійними супутниками козаків.
На межі 19-го і 20-го століть у картинах все частіше фігурують собаки і коти - вірні друзі міських мешканців.
В експозиції представлені роботи класиків українського живопису Олександра Мурашка, Всеволода Максимовича, Киріака Костанді, Миколи Самокиша, Сергія Світославського, Миколи Пимоненка, Сергія Васильківського та інших.
Нагадаємо, в арт-просторі Mironova Foundation в Києві відкрилася виставка сучасного українського мистецтва MUST HAVE. Свої нові роботи для експозиції надали Анатолій Криволап, Арсен Савадов, Артем Волокітін, Богдан Буренко, Василь Цаголов, Віктор Сидоренко, Ігор Гусєв, Ілля Чичкан, Максим Мамсиков, Назар Білик, Олег Тістол, Олександр Гнилицький, Олександр Ройтбурд, Олексій Владіміров і Waone Interesni Kazki.