UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польські археологи знайшли загадковий комплекс кімнат із християнськими стінописами: деталі знахідки в Судані

Марія зображена в незвичайному стилі, одягнена в темний одяг і тримає книгу і хрест.

 Археологи, які розкопували резиденції стародавнього нубійського міста Стара Донгола в Судані, несподівано виявили комплекс кімнат, прихованих під підлогою, пише ARTNews

Згідно з пресрелізом Польського центру середземноморської археології Варшавського університету, стіни, побудовані з висушеної на сонці цегли, прикрашені християнськими картинами, датованими періодом Фундж (XVI-XIX ст. н. е.), саме його науковці і досліджують, ведучи свої розкопки.

Читайте також: Археологи знайшли на Волині митну пломбу періоду Київської Русі

«Схоже, [боги] розкопок прихильно ставилися до нас у останньому сезоні гранту [Європейської дослідницької ради] UMMA», — написав археолог Артур Облускі у Twitter, маючи на увазі «Урбаністичні метаморфозу спільноти середньовічної африканської столиці». За сприяння UMMA була змога провести розкопки Старої Донголи, яку стародавньою нубійською мовою також називали Тунгул.

На одному з зображень – нубійський цар, який вклоняється Христу, отримавши благословення, а за їхньою зустріччю спостерігає Архангел Михаїл, чиї крила приховують обидві фігури. На іншій картині Марія зображена в незвичайному стилі, одягнена в темний одяг і тримає книгу і хрест.

Читайте також: Аґата Крісті під цензурою: письменницю хочуть закенселити вслід за Агентом 007

"Динамізм і інтимність зображення контрастує з ієратичною природою фігур, зображених на бічних стінах. Фігура Діви Марії на північній стіні камери також не належить до типового репертуару зображень Марії в нубійському мистецтві", - йдеться в повідомленні. 

Археолог Облускі в іншій публікації прокоментував унікальний стиль і мотиви на картинах.

«Ці настінні розписи заперечують упередження, що африканці намагалися незграбно скопіювати мистецтво з Півночі. Вони були креативними, адаптуючи, а не лише приймаючи світові тенденції до своїх потреб, тому нова парадигма має бути нубіо- та афроцентричною».

Читайте також: Історичний музей у Нью-Йорку прибрав пам'ятник Теодору Рузвельту через ознаки расизму - відео

Не тільки картини, але й кімнати, в яких вони зберігаються, містять таємниці. Приміщення піднесено над рівнем землі, тому навряд чи це була гробниця. Проте приміщення було досить маленьким і дивної форми. Одна з теорій, яку запропонували дослідники, полягає в тому, що картини були зроблені в цьому секретному місці, коли цар Давид і його армія рабів-солдат наблизилися до Донголи.

Читайте також: "Походження видів" з позначками Дарвіна буде продано на аукціоні