У Росії помер режисер Володимир Меньшов, який став відомий завдяки фільму «Москва сльозам не вірить». Відомий був режисер не тільки своїми роботами в кіно, а й активною політичною позицією. Так, в 2018 році він став довіреною особою президента Росії Владіміра Путіна на президентських виборах, а також активно висловлював підтримку окупації Криму і перераховував фінансову допомогу угрупованню «ДНР». У 2018 році режисера внесли до списку осіб, що загрожують національній безпеці України.
Що Меньшов говорив про Україну
У 2015 році режисер дав інтерв'ю телеканалу «Дождь», в якому розповів про своє ставлення до подій, які відбуваються в нашій країні. Так, він зізнався, що в 2008 році, «було завуальоване державне замовлення на підтримку російської позиції».
«Майдану тоді ще не було в нинішньому варіанті, був тільки минулий Майдан. Але я проїхав доволі докладно Україну і виїхав з неї дуже збентеженим. Все, що нам здається, що ми тільки що зіткнулися з цим Майданом, з цією ненавистю антиросійською, антируською, з українською русофобією. Це було, це все було присутнє і 10 років», - заявив російський режисер.
Він також додав, що помилкою Росії було недостатнє втручання в процеси, що відбувалися в Україні. «Якщо у нас і були помилки, то вони були пов'язані з тим, що ми недостатньо в цей процес втручалися. По-моєму ми сподівалися, що перебісяться, перемелеться - мука буде, розраховували на те, що цей націоналізм, його сплеск, який стався у всіх республіках, антиросійські настрій відбулися, змішавши в одну купу антикомунізм, антиросійські. Ми не давали приводу для такої ненависті, щоб нам заявляли і кричали «москаляку на гіляку», - додав Меньшов.
Він також висловлював думку про те, що претензій до Росії бути не може, «що ми зробили не так, що ми завжди перед ними винні?». Обурювало Меньшова і те, що в українських університетах викладачів просять вести лекції українською мовою.
«Проблема в тому, що у мене немає претензій до нашої стороні, а до тієї сторони... Ми навіть приводу не даємо. На мій погляд. Ви не беріть останній рік, який конкретно з'явився: «ДНР», «ЛНР». А коли ми: давайте розвиватися, шукали і газ і все, але кожен раз нас дістають, нас дістають, нам говорять, що ми не того, не туди, ніде. Ось де відбувається. Я не бачу підстави для того, щоб мати претензії до нашої стороні, що ми зробили не так, що ми завжди перед ними винні? Ось довели зараз до того, що антикомунізм, зняти всю риторику і навіть вищого секретаря райкому не цитувати. Ну куди? А весь час там всередині гризе, щоб не говорили російською. Ось де починається, тому що я бачив цих людей, бачив, як вони говорять. Це жах. Вони змушують нас говорити українською в стінах університету. Читати лекції українською мовою літнього розкішного професора, який не володіє, його за це звільняють. Це в донецькому, це не у львівському університеті. Що ж вони божеволіють? Чому вони так, давайте зробимо дві державні мови? Ніііі», - заявляв режисер.
Слова Меньшова про Крим і Донбас
Позиція Меньшова по Криму і Донбасу теж була однозначною. Він підтримував російську окупацію півострова, а також вважав, що жителі Донбасу «благають Росію взяти їх під своє крило».
"Ймовірно, треба було брати Донбас. Тоді б "Крим, Донбас, Луганськ" йшли через кому в претензіях до нас західного суспільства. Але, оскільки ми цей момент вже пропустили і Порошенко розуміє, що будь-яка активізація з боку України може привести до якихось більш суворих заходів з нашого боку, краще все підвісити в повітрі. І ось уже 3 роки, на жаль, все висить. Пов'язано все це з загибеллю великої кількості людей. Але краще, мовляв, так, ніж війна, яка може виявитися за наслідками близькою до громадянської", - заявив Меньшов в 2017 році, пише "Цензор.net".
Він також додавав, що народ чекає подальших дій по Донбасу і вважав, що у Путіна вже було безліч успішних міжнародних проэктів. «Народ чекає подальших дій. Найяскравіший прояв - Донбас, де нас благають, щоб ми взяли їх під своє крило. А ми вдаємо, що як би спостерігаємо за розвитком подій з боку. У Путіна вже було стільки успішних проєктів в міжнародних справах, що хочеться думати: і тут він розуміє, що робить, куди все рухається, куди він скеровує країну», - вважав Меньшов.
Він також заявляв, що росіяни, які не підтримали дії Росії по відношенню до України «просто не пройшли перевірку Кримом», повідомляє "Обозреватель".
"Вони просто не пройшли перевірку Кримом. Возз'єднання з Кримом стало тим переломним моментом. І ті, хто зайняв тоді жорстку позицію, що Крим не наш, зараз зазнають великих труднощів - я це бачу на талановитих людях, які стають маргінальними особистостями.
У них є своя, але дуже обмежена аудиторія. Але це для них вже боляче. Вони не можуть знайти порозуміння. Тому що торкнулися в питанні Криму глибинних, фундаментальних речей", - говорив Меньшов.