UA / RU
Підтримати ZN.ua

Папа Римський закликав до миру в Україні

У посланні Urbi et Orbi Папа Римський Франциск закликав до того, щоб Україна знайшла мир і надію завдяки зусиллям всіх зацікавлених сторін

Папа Римський Франциск, виступаючи перед віруючими з балкона собору Святого Петра у Ватикані, привітав католиків усього світу зі святом Великодня, висловивши у традиційному посланні до пастви надію, що досягнуте днями в Лозанні угоду щодо ядерної програми Ірану стане кроком до більш безпечного і братському світу.

У посланні і благословінні до пастви Urbi et Orbi ("Місту і Світу") понтифік приділив особливу увагу ситуації в Україні, в Сирії і Іраку.

"В першу чергу, просимо миру для Сирії та Іраку, щоб припинився гуркіт зброї і відновилися хороші відносини між різними групами, які населяють ці країни", - сказав понтифік, додавши, що міжнародне співтовариство не повинно залишатися інертним перед "величезною трагедією в цих країнах і драмою багатьох біженців".

"Воскресіння Господа, принеси світло в улюблену Україну, особливо тим, хто постраждав від конфлікту в останні місяці. Допоможи країні набути мир і надію завдяки зусиллям всіх зацікавлених сторін", - сказав папа.

Папа римський також помолився за мир у Лівії, Ємені та на Святій Землі, висловивши надію на відновлення мирного переговорного процесу між ізраїльтянами і палестинцями.

Крім того, Франциск попросив Ісуса подарувати світ Нігерії, Південному Судану, іншим регіонам Судану і Демократичної Республіки Конго.

Понтифік також помолився за жертв недавньої трагедії в університеті кенійського міста Гарісса, за всіх чоловіків і жінок, що піддаються рабства, за іммігрантів, ув'язнених, бідних, хворих і дітей, які потерпають від насильства.

"У той же час, з надією довіряємо Господу досягнуту в ці дні в Лозанні угоду, щоб вона стала остаточним кроком до більш безпечного і братського світу", - зазначив понтифік.

"Ісус Христос воскрес! Любов подолала ненависть, життя перемогло смерть, світло розігнало темряву", - сказав папа римський, звертаючись до присутніх.

На завершення великоднього послання Франциск відпустив гріхи присутніх на площі Святого Петра у Ватикані і всім тим, хто дивився пасхальну месу по телевізору, слухав її по радіо або стежив за святковими богослужіннями в інтернеті.