UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опіум Венеціанки: вдруге за історію кінофестивалю премію "Золотий лев" отримала документалка

Знята журналісткою-розслідувачкою Лаурою Пойтрас картина містить історію життя Нен Голдін з її кампанією  в намаганні притягнути магнатів в фармацевтичній сфері, сім'ю Саклерів до відповідальності. Останні є ключовими фігурантами опіоїдної епідемії в США, яка почалась наприкінці 90-х, забрала 500 тисяч життів і триває досі. 

Документальний фільм про американського фотографа Нен Голдін під назвою «Вся краса і кровопролиття», який розкриває боротьбу мисткині з багатою так званою сімє'ю Саклерів, отримав головну нагороду «Золотий лев» на Венеціанському кінофестивалі. Знята журналісткою-розслідувачкою Лаурою Пойтрас картина містить історію життя Голдін з її кампанією  в намаганні притягнути Саклерів до відповідальності. Останні  володіють компаніями Purdue Pharma і Mundipharma і мають неабиякий вплив на фармацевтичну галузь, випускаючи ліки, що викликають звикання і залежність. Вони є ключовими фігурантами опіоїдної кризи в США, про визнання фільму пише Reuters

Читайте також: На Венеціанському кінофестивалі відбулася прем'єра фільму "Свобода у вогні" про війну в Україні

Нагадаємо, опіоїдна епідемія в США почалася ще наприкінці 1990-х, коли ці речовини призначали для знеболювання, що призвело до зростання загального їх  споживання, криза триває досі. Переважна більшість американців, які використовують опіоїди, що відпускаються за рецептом, не сприймають своє вживання як ознаку залежності. Однак за 2021 рік в країні зареєстровано близько 100 300 смертей від передозування. З 1999 по 2020 рік майже 841 000 людей померли від передозування наркотиками, причому рецептурні та заборонені опіоїди відповідальні за понад 500 000 цих смертей до 2019 року.

Це лише вдруге за 79-річну історію кінофестивалю, який часто розглядають як стартовий майданчик для претендентів на «Оскар», головний приз має документальний фільм. Нагороду за найкращу жіночу роль отримала австралійка Кейт Бланшетт за роль у фільмі "TÁR", а за найкращу чоловічу роль премію отримав ірландець Колін Фаррелл за роль у трагікомедії "Банші Інішеріна".

Читайте також: На церемонії «Оскар» оголосили хвилину мовчання на знак солідарності з Україною

«Вся краса і кровопролиття» обігнав низку більш гучних проєктів-суперників, зокрема квартет фільмів американського потокового гіганта Netflix і добре сконструйовані європейські драми. Документальний фільм спирається на багато образів Голдін з її відомого слайд-шоу «Балада про сексуальну залежність», яке задокументувало субкультури Нью-Йорка 1979-1986 років.

Але Голдін каже, що її кар'єра ледь не завершилася в 2014 році, коли вона пристрастилася до знеболювального OxyContin виробництва Sackler's Purdue Pharma, який їй давали після операції.

Читайте також: Документальний фільм про війну в Україні та постраждалих дітей відібрали у шорт-лист Європейської кіноакадемії

Нагадаємо, Секлери заперечували свою провину, але в березні заявили, що вони «щиро шкодують», що OxyContin «несподівано став частиною опіоїдної кризи».

 

Нагадаємо, історичну драму «Шаттл» спільного виробництва Франції та України відібрали у програму одного із провідних кінофестивалів Великої Британії.