Художник Олександр Ройтбурд вважає, що в ході проведення реформ у сфері культури необхідно відмовитися від державного контролю над культурним продуктом. Представники міністерства не можуть вирішувати, яким буде фільм або спектакль, "у культури немає і не може бути завдання обслуговувати міністерство". Про це Ройнбурд розповів у своєму інтерв'ю DT.UA.
На думку митця, "Мінкульту слід посадити на хорошу зарплату чоловік десять, і ці люди повинні були б створити план реформ. Немає універсальної моделі, є американська культурна модель, французька, німецька, британська, польська. Але сліпо скопіювати одну з них не можна. Україна повинна виробити свою модель, виходячи з реалій".
Ройнбурд вважає, що в ході реформування сфери культури необхідно забезпечити адміністративну автономію культурних інститутів, яка нагадувала б автономію університетів. "Для залучення в сектор інновацій додаткового фінансування необхідно участь експертного співтовариства і повний відхід держави від контролю за культурним продуктом".
Читайте повністю інтерв'ю Марії Гудимої з Олександром Ройтбурдом "Культура має формувати свідомість, а не обслуговувати" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".