UA / RU
Підтримати ZN.ua

New Yorker присвятив матеріал кліпу ТНМК про історію України

П'ятихвилинне відео розповідає історію нашої країни від "Великого вибуху до сьогодення".

Минулого року гурт ТНМК і художник Сашко Даниленко представили п'ятихвилинний анімаційний ролик про історію України. Тепер видання New Yorker випустило матеріал, присвячений цьому відео.

"Відео, що з'явилося в розпал слухань з приводу імпічменту президента США, нагадує, що Україна це щось більше, ніж телефонні дзвінки Дональда Трампа", - пише видання. Воно також нагадує, що відео було створено на хвилі протидії російській пропаганді, чому приділяла увагу попередня влада на чолі з Петром Порошенком.

"Відео також є частиною більш особистого проекту: [автор тексту пісні Артем – ред.] Полежака сказав мені, що він написав текст у рамках проекту "Так працює пам'ять" - пісні присвячені пам'яті підлітка, який був убитий в 2015 році під час проукраїнського маршу в Харкові", - йдеться в статті.

Автор також коротко переказує зміст відео. Воно починається з зображення трьох гуцулів, показують церкви і будинки, з'являються написи "Слава Україні" і "Героям слава!". Історія України починається з Великого вибуху, слідом за яким з'являються трипільці і кіммерійці. А після заснування Києва слов'яни починають боротися з ордами і один з одним.

"Це протистояння між слов'янами здається знайомим. В Україні скандал з імпічментом затьмарила тривала війна з сепаратистами, яких підтримує Росія. У квітні минулого року українці обрали президентом Володимира Зеленського, чий політичний досвід обмежився роллю в серіалі "Слуга народу", де він зіграв шкільного вчителя, якого обрали президентом. Зеленський був обраний частково завдяки обіцянці зупинити конфлікт і реінтегрувати райони, які утримують сепаратисти", - пише видання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Разом з тим, воно зазначає, що "незважаючи на свою оптимістичну естетику, "Історія України" відображає ідею, більш характерну для політики Порошенка, ніж Зеленського, в тому, що Україна визначається своєю ворожістю до Росії".

Автор тексту також зазначає, що завдяки барвистій розповіді можна пропустити "деякі тенденційні аспекти": відсутність Леніна, те, що Гітлер з'являється лише коротко і вважається однією з проблем. Також автора дивує відсутність згадування українських етнічних меншин.

Він також зізнався, що в розмові з ним Полежака висловив переконаність у тому, що "якби такі мультики знімалися раніше, Московська імперія впала б давно, а Україна повернула б собі всі окуповані території. Наше діло праве і Карфаген повинен впасти". Під Карфагеном розуміється Росія.

За словами автора, підхід поета розходиться з ідеєю Зеленського про мир і примирення. "Але адміністрація Зеленського гостро потребує патріотизму".

Відео завершується оптимістичними зображенням: святковим столом, за яким сидять шахтар, бджоляр, священик, козак, співробітниця поліції і хіпстера з ноутбуком. "У всякому разі, це бачення миру", - підсумовує автор.