UA / RU
Підтримати ZN.ua

Названо лауреата премії імені Леся Курбаса цього року

Премію присудили Дмитру Богомазову за виставу «Украдене щастя».

Комітет з присудження премії імені Леся Курбаса цього року вирішив відзначити нею головного режисера Національного драматичного театру імені Івана Франка Дмитра Богомазова. Постановника нагородили за виставу «Украдене щастя», повідомляється на сайті премії.

Пост головного режисера театру Франка Богомазов займає з 2017 року. За роки своєї творчої діяльності він поставив понад 40 вистав в Україні та за кордоном - в Польщі, Франції, Німеччини, Угорщини, Швеції, Норвегії, Грузії, Болгарії, Туреччини. Богомазов також є лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, а також був нагороджений преміями Національної спілки театральних діячів України «Експеримент», «Київська пектораль», імені Мар'яна Крушельницького, імені Сергія Данченка.

«Вже перші мізансцени у Богомазова натякають, що режисера не цікавить етнографічне, соціально-побутове (або будь-яке інше) шкільне "розфарбовування" українського класичного тексту. І чим далі в ліс, тим відчутніше, що в самій виставі домінує високий режисерський "живопис". У тандемі з художником Олександром Другановим. Отже обидва, в чотири руки, не "розфарбовують" п'єсу-матрицю, а творять на її основі інший світ, інший вимір. Це світ Ентропії, що поглинає все живе і суще. І як би кожен з трьох героїв не опирався і не змагався, вже є задана приреченість. Є Рок. У цій історії Богомазова "щастя" вкрадено задовго до того, як за нього стали боротися троє - Микола, Михайло, Анна. Їхній пошук щастя в відсутності будь-якого, навіть примарного щастя і створює виставу метафізичну, іноді есхатологічну. І ще - графічно-живописну», - пише в рецензії для порталу "Театрально-концертний Київ" член комітету з присудження премії імені Леся Курбаса, театральний критик Олег Вергеліс. 

«Така есхатологічна метафізична і досить мінімалістична сценічна версія "Украденого щастя" у франківців, насправді лежить в площині чисто Франкових роздумів і рефлексій, як видатного автора-провидця рубежу 19-20 ст.. Як автора, який кожним нервом передчував Ентропію, катастрофу Першої світової війни з її тотальністю знищення людського щастя, спокою, Віри. Серед доброго десятка бачених мною сценічних версій п'єси Франка, саме ця, у франківців, стосується вершин і низин суто авторської філософії, як метафізична притча про приреченість боротьби за Щастя в той час, коли його вкрали - задовго до нас... », - додає критик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У прокат виходить кіноверсія вистави «Камінний господар» Театру на Подолі

Минулого року лауреатом премії імені Леся Курбаса став режисер Одеського академічного театру опери і балету Євген Лавренчук. Його нагородили за постановку опери «Травіата».