Президент України Володимир Зеленський підписав указ про нагородження видатної української актриси Наталії Сумської орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Указ №325/2026 оприлюднено на сайті президента.
У ньому зазначається, що актрису нагородили «за значний особистий внесок у розвиток української культури та театрального мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність».
Творчий шлях актриси
Наталія Сумська народилася 22 квітня 1956 року у селі Катюжанка Київської області, у родині видатних акторів. Батько актриси - народний артист України В’ячеслав Сумський, а мати - заслужена артистка України Ганна Опанасенко-Сумська.
Свій творчий шлях актриса почала у 1977 році на сцені київського Театру імені Франка, одразу після закінчення Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (курс Анатолія Решетнікова). У 1978 році Сумська отримала свою першу велику роль у кіно – Наталки Полтавки у однойменному фільмі.
У театрі актриса зіграла більше 30 ролей, серед найвідоміших з них - Кайдашиха («Кайдашева сім’я»), Жанна д’Арк («Біла ворона»), Матільда («Моя професія – синьйор з вищого світу»), Еліза Дулітл («Пігмаліон»), Мадам Гортензія («Грек Зорба»).
Роботи в театрі не обмежуються лише постановками Театру Франка. Актриса також з’являлася в проєктах Театральної компанії «Бенюк та Хостікоєв» та Театру на Подолі. Крім того, у неї є досвід телеведучої, з 2003 по 2010 рік вона буле ведучої програми «Ключовий момент» на каналі «Інтер».
Нагороди
За своє творче життя Сумська отримала безліч нагород та інших відзнак. В 2000 році їй було присуджено звання народної артистки України.
В 1992 році актриса була відзначена Міжнародним орденом Миколи Чудотворця «за примноження добра на землі». У 2005 році Сумську нагородили Орденом Варвари Великомучениці. Актриса також тричі нагороджена Орденом «За заслуги»: ІІІ ступеня – у 2016 році, ІІ ступеня – у 2020, і ІІІ ступеня – у 2025 році.
1999 року Сумська отримала Премію незалежних критиків України за роль Маші у виставі «Три сестри». 2008 року актрису відзначили Шевченкіською премією за роль у виставі «Про мишей та людей». У 2009 році за роль Кайдашихи у «Кайдашевій сім’ї» Сумську нагородили Премією Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки.
Сумська також тричі ставала лауреаткою премії «Київська пектораль»: у 1999 році - за роль Маші у виставі «Три сестри», у 2010 році за роль Гортензії у виставі «Грек Зорба» та у 2014 році за виконання двох ролей – Анни Павлівни та Анни Дмитрівни Кареніної.
