UA / RU
Підтримати ZN.ua

На белградську прем'єру фільму Анджеліни Джолі прийшли 12 осіб

На белградську прем'єру фільму Анджеліни Джолі «У краю крові і меду» про ув'язнену концентраційного табору мусульманку, яка зазнає сексуального насильства з боку охоронців-сербів, прийшли всього 12 людей. У мусульманській частині Боснії і Герцеговини стрічка зустріла в основному позитивні відгуки.

Тільки 12 осіб прийшли на белградську прем'єру фільму «У краю крові і меду», знятого голлівудською актрисою Анджеліною Джолі. Дехто з глядачів покинув залу кінотеатру до завершення 127-хвилинної стрічки, пише місцева газета Mondо.

За відомостями газети, люди виходили з белградського кінотеатру Delta, де йшов прем'єрний показ, зі словами: "Цей фільм зовсім не про кохання, як розповідала його творець".

"Соромно коли на фільм приходять тільки 12 осіб, проте той факт, що деякі з них виходять із зали до кінця фільму, говорить про те, що соромно взагалі знімати подібні фільми", - заявила одна з глядачок.

Фільм "У краю крові і меду" оповідає про громадянську війну у Боснії і Герцеговині. У стрічці йдеться про ув'язнену концентраційного табору мусульманку Але, яка зазнає сексуального насильства з боку охоронців-сербів. Один з них впізнає в Але свою наречену-мусульманку, з якою він зустрічався до війни. Фільм знімався на території Угорщини через неоднозначне до нього ставлення у Боснії і Герцеговині та Сербії.

Стрічка викликала суперечливі оцінки у різних регіонах БіГ. У Республіці Сербії (РС) - одній з двох складових частин Боснії та Герцеговини - фільм показувати не будуть.

Володимир Левар, директор кінотеатру "Палас", єдиного у Бане-Луці (столиця РС), назвав фільм "сміттям". У той же час у мусульманській частині БіГ стрічка зустріла в основному позитивні відгуки у ЗМІ.

Сама Джолі критику на свою адресу за сюжет фільму відкидає.

//www.youtube.com/v/Kdompp6xolc?version=3&feature=player_detailpage

У БіГ проживають більше 1 мільйона сербів - приблизно чверть населення країни. В основному боснійські серби живуть на території Республіки Сербії, яка поряд з мусульмано-хорватською Федерацією Боснії і Герцеговини є однією з двох частин БіГ.

Боснія і Герцеговина оголосила у 1992 році про вихід зі складу Соціалістичної федеративної республіки Югославії, після чого в республіці почалася війна за участю боснійських мусульман (бошняків), сербів і хорватів, яка тривала до 1995 року. Точне число жертв конфлікту офіційно не встановлено. За оцінками незалежних експертів, в Боснії і Герцеговині загинули близько 100 000 осіб, а в ході війни всі протиборчі сторони здійснювали один проти одного військові злочини і злочини проти людяності. !zn

Читайте також:

Сербія і Чорногорія стали ближчими до вступу в Євросоюз

Хорвати проголосували за ЄС

Між Україною і Сербією почав діяти безвізовий режим

ЄС надав безвізовий режим Албанії та Боснії і Герцеговині