UA / RU
Підтримати ZN.ua

На українському видавничому ринку спостерігається сплеск уваги до нонфікшн-літератури – експерт

Увагу нонфікшн-літературі приділяють і читачі, і видавці.

Керівник рейтингу "Книжка року" Костянтин Родик розповів DT.UA про тенденції українського книжкового ринку та підсумки року.

За його словами, на даний час на українському ринку спостерігається сплеск і видавничої, і читацької уваги до нонфікшн-літератури.

"10 років тому нонфікшн-літературу (перекладну) публікувало хіба київське видавництво "Ніка-Центр". Сьогодні ж усі основні гравці ринку мають у своєму репертуарі такі новинки. Виникають навіть видавництва, які декларують виключно нонфікшн-орієнтацію", - заявив Родик.

Він також додав, що цього року в рамках "Книжки року" засновано премію "Нонфікшн" за найкращу книжку вітчизняного автора, яка висвітлює, інтерпретує й аналізує факти і явища суспільного життя, історії, природи або мистецтва.

"Говорячи про світові книжкові тенденції, котрі відбиваються у дзеркалі "Книжки року", можна згадати й різке збільшення в останні два роки видавничої пропозиції для тінейджерів. Поки що це здебільшого перекладна продукція. Але ж відомо, що переклади (особливо якісні) перетворюються на чинники внутрішнього літературного життя, провокують "місцевих" авторів. Тут також було б незле започаткувати премію-стимул", - підкреслив Родик.

Він також додав, що "Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів каже, що вже другий рік поспіль зростають продажі у грошовому обчисленні. Навіть якщо припустити, що це відбиває інфляцію гривні й, отже, подорожчання кожної новинки, висновок можна зробити оптимістичний: попит на книжки не падає. А коли взяти до уваги, що держава безперешкодно нишпорить по кишенях своїх громадян, то балансування книжкового ринку на стабільній позначці - привід, радше, радіти, ніж сумувати"

Читайте повністю інтерв'ю Катерини Константинової з Костянтином Родиком у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".