UA / RU
Підтримати ZN.ua

На розкопках у Полтавській області знайшли "золото скіфів"

Знахідка стала найбільшою за 110-річну історію дослідження Більського городища.

У заповіднику Більськ в Полтавській області під час розкопок кургану в Більському городищі археологи знайшли близько 30-ти золотих предметів, датованих VII століттям до нашої ери – так зване "золото скіфів". Розкопки проводили співробітники музею археології та етнографії Харківського національного університету ім. Каразіна спільно з представниками заповідника.

В числі знахідок бляшка із зображенням гірського козла, бляшка з квітами на жіночий одяг, підвіска, голка. Знахідки в кургані відносяться до одного з перших поховань Більського городища.

У 2016 році виповнюється 110 років з початку археологічних розкопок Більського городища. За словами директора заповідника "Більськ" Ігоря Короста, за всі ці роки не було знайдено стільки золотих виробів, скільки в дослідженому кургані.

"Золото скіфів" буде зберігатися в музеї археології та етнографії Харківського національного університету ім. Каразіна, повідомляє видання "Полтавщина".

Більське городище - городище скіфського часу (кін. VIII - нач. III століття до н. е..), розташоване на височині в межиріччі річок Ворскли і Суха Грунь в районі села Більськ Котелевського району Полтавської областиУкраины. Поруч дослідників ототожнюється з літописним містом Гелоном.

Основна українська колекція "золота скіфів" зараз знаходиться в Нідерландах.

Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.

23 січня 2015 року в Амстердамі почався судовий процес про повернення золота скіфів в Україну. Позиція України в процесі заснована на тому, що музеї ніколи не були фактичними власниками експонатів і факт анексії Криму нічого не змінює.