Щонайменше 1271 об’єкт культурної інфраструктури України (без урахування пам’яток культурної спадщини) постраждав від дій російської армії, повідомляє Міністерство культури.
473 об’єкти зруйновані. Інші зазнали значних пошкоджень.
За місяць загальна кількість постраждалих об’єктів культурної інфраструктури зросла на 82 одиниці, 44 з яких – це об’єкти на деокупованих територіях Херсонщини, а ще третина – це об’єкти в зонах активних бойових дій Донеччини.
Загально найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Київській, Херсонській, Миколаївській, Луганській, Запорізькій та Сумській областях.
Пошкоджень і руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи і коледжі) та об’єкти культурної спадщини на території 198 ТГ (13,5%) у Вінницькій (2% ТГ), Дніпропетровській (13%), Донецькій (85%), Житомирській (12%), Закарпатській (2%), Запорізькій (27%), Київській (27%), Луганській (39%) Миколаївській (42%), Одеській (3%), Сумській (41%), Харківській (36%), Херсонської (29%), Хмельницькій (2%), Черкаській (3%), Чернігівській (14%) областях та Києві. Впродовж січня 2023 року перелік постраждалих територій збільшився на сім ТГ.
Культурні об'єкти України, які постраждали від армії РФ:
- клубні заклади – 603 од.
- бібліотеки – 479 од.
- музеї та галереї – 69 од.
- театри та філармонії – 22 од.
- заклади мистецької освіти – 98 од.
Клубні заклади складають 47% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків.
«Наразі майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Через це неможливо порахувати точну кількість об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації», - додають у Мінкультури.
Влітку Український інститут і USAID запустили міжнародну кампанію «Листівки з України», яка показує світу зруйновані Росією культурні пам'ятки нашої країни.