UA / RU
Підтримати ZN.ua

Композитори NOVA OPERA працюють над проєктом про атомну трагедію

Опера отримала назву "Чорнобильдорф".

Композитори формації NOVA OPERA Роман Григорів та Ілля Разумейко працюють над новим проєктом – археологічною оперою "Чорнобильдорф". На її створення композиторів надихнула історія Цвентендорфської та Чорнобильської атомних станцій.

Створення опери почалося з візиту до Цвентендорфу – містечка на березі Дунаю, що розташоване у 50 кілометрах від Відня. У 1978 році тут була побудована потужна атомна станція. Через масові протести екологів та національний референдум так і не запустилася, перетворившись на величезне "інвестиційне склепіння" та технологічний музей 70-х років.

За вісім років, у 1986-му в українському Поліссі вибухнула ЧАЕС. Атомна катастрофа розділила світ та історію людства на "до" та "після" Чорнобилю.

Опера "Чорнобильдорф" розповідатиме про нащадків людства, що пережили серію техногенних, епідемічних та кліматичних катастроф. Вони будують пост-апокаліптичне поселення на руїнах атомної станції.

Антифутуристичне суспільство далекого майбутнього намагається відтворити загублений високотехнологічний світ за допомогою археологічних перформансів-ритуалів, інструкції до яких вони знаходять у "Чорнобильдорфському кодексі", химерному трактаті атомної доби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури

"Людина постапокаліпсису слідуватиме за записами знайденого кодексу. Намагатиметься реконструювати фрагменти колись видатної музики, філософії, перетворюючи формули радіоактивного розпаду на мікротональні гармонії, старовинні народні інструменти - у сонорні генератори та лабораторні прибори, змішуючи фрагменти християнських мес із пантеїстичними обрядами та поліфонічними народними піснями. При цьому універсальні знаки та символи, вчергове інтерпретовані неправильно, поступово розчиняться у білому шумі природи",- розповів Разумейко.

Прем'єра опери плануються вже у наступний театральний сезон та відбудеться у "Мистецькому арсеналі".