UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Книжковий Арсенал-2024»: як минув перший день фестивалю

Це вже 12 щорічний фестиваль.

Автор: Василь Артюшенко

У Києві 30 травня відкрився 12-ий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який триватиме до 2 червня включно. Фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко показав, як минув перший день книжкового дійства. 

Цього року, як і зазвичай, запланована не лише книжковий ярмарок, а й програмна частина. Операторами продажу стали не лише окремі видавництва. До участі в «Книжковому Арсеналі» запросили й окремі книгарні. Всі вони представлятимуть книжки у секціях «Арткнига», «Художня книга», «Нон-фікшн», «Книжки англійською мовою», «Мальописи».

Читайте також: Підтримка харківського видавництва Vivat: "Нова пошта" безкоштовно доставлятиме книги по Україні

«У фокусі Книжкового Арсеналу, звісно, будуть книги про війну, видані після 2014 року, видання створені ветеранами та учасниками війни, членами їхніх родин. Крім ярмарку на стендах видавців, вони будуть окремо представлені у просторі «Вітрина новинок», – зазначили на сайті події.

Фокус тема цьогорічного фестивалю – це «Життя на межі». Кураторами фокус-теми обрали українську літературознавицю, доктора філософії в галузі літературознавства, фахівця у галузі теорії літератури та історії французької літератури Тетяну Огаркову та філософа, есеїста, доктора політичних студій, автора та ведучого програми «Громадське. СВІТ», аналітичного тижневика про міжнародну політику, головного редактора UkraineWorld.org Володимира Єрмоленка.

Літературну програму куруватиме радіоведуча, радіопродюсерка та письменниця Олена Гусейнова.

В рамках фестивалю також запланована Програма для/про дітей та підлітків. Її роботу куруватиме письменниця, журналістка, перекладачка, авторка книжок для дітей та підлітків Ольга Русіна.

Зі спеціальною програмою цьогорічний «Арсенал» прийматиме Літературний фестиваль «П’ятий Харків». Цю програму організували у співпраці з Харківським Літературним Музеєм. Куратором програми став літературний критик, літературознавець, лектор, куратор мистецьких проєктів Євгеній Стасіневич.

Читайте також: Книжковий 2023-й: що українці купували найчастіше

Спеціальну програму подій на «Книжковому Арсеналі» вдруге представить Український ПЕН.

Під кураторством Оксани Карп’юк запланована Професійна програма, що стане майданчиком для галузевих дискусій, обміну досвідом і пошуку вдалих рішень. Також на Книжковому Арсеналі видавці представлять власні події. 

Нагадаємо, минулого тижня росіяни ракетним ударом значно пошкодила харківську типографію «Фактор-Друк» – друкарню видавництва Vivat. Внаслідок обстрілу загинули сім співробітників друкарні, ще 21 співробітник постраждав.

Руйнування харківської друкарні видавництва Vivat – це удар по всій галузі книговидавництва в Україні, завив власник поліграфічного комбінату «Фактор-Друк» Сергій Політучий. За його словами, навіть із допомогою, відновлення роботи друкарні може зайняти чимало часу – щонайменше кілька місяців.