UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київська бієнале: головні події

Бієнале "Чорна хмара" пройде з 11 жовтня по 23 листопада.

З 11 жовтня по 23 листопада в Києві пройде бієнале "Чорна хмара", яка покликана привернути увагу до глобального впливу діджиталізації. Свої роботи на ній представлять художники з 10 країн світу.

Як повідомляє The Village, темою бієнале в цьому році стала трансформація Східної Європи під впливом Чорнобильської катастрофи, розпаду СРСР та сучасних інформаційних технологій. Головними локаціями стануть Науково-технічна бібліотека КПІ, Будинок кіно і MetaCulture.

Основні події бієнале "Чорна хмара"

Виставка "Чорна хмара"

Де: Науково-технічна бібліотека КПІ

Виставка об'єднає роботи художників з Німеччини, Великої Британії, Індії, Канади і України. Художники зачіпають теми масових комунікацій, штучного інтелекту, навколишнього середовища та Чорнобильської катастрофи. Через роботи художники досліджують взаємозв'язки між технологіями, політикою та екологією. Серед робіт: фільм італійського художника Еміліо Вавареллы з фільмів, знятих на камеру тваринами, і інсталяція передовиці газети "Правда", яка виходила протягом 20 днів з дати аварії на ЧАЕС, до моменту офіційного повідомлення про неї.

Лекція Женев'єв Фресс "Дерегуляція репрезентацій"

Коли: 12 жовтня

О котрій: 19:00

Де: бібліотека КПІ

Однією з ключових тем досліджень філософині є те, як емансипація вплинула на мистецтво і філософію. Під час лекції вона розповість про те, коли з'явилося рівноправність у мистецтві.

Інсталяція "Скляна кімната"

Де: Наукова бібліотека КПІ

Виставка піднімає проблему приватності в інтернеті і показує, що відбувається з персональними даними в мережі. Відвідувачі отримають безкоштовний "Набір для цифрового детоксу" - восьмиденну програму з відновлення приватності через мобільні пристрої і в мережі.

Перформанс Кирила Савченкова "Час не чує, але він чекає на нас. On the nth Ground of the 6th Ocean: Ocean-Sensing Practices"

Коли: 12 жовтня

О котрій: 18:00

Де: Науково-практична бібліотека КПІ

Під час перформансу художник буде осмислювати зв'язок між токсичним контеном і емоціями. Він звернеться до постів з соцмереж зі спогадами жертв катувань, а також до поеми Вільяма Тернера, присвяченій різанині на кораблі "Зонг" у 1781 році.

Лекція "Чи правда ми переживаємо кризу демократії?"

Коли: 29 жовтня

О котрій: 19:00

Де: Будинок кіно, синій зал

Ян-Вернер Мюллер - професор політології в Прінстонському університеті та автор книги "Що таке популізм". У своїй лекції він розповість про критичні проблеми в світі: кризу влади, політичних партій та ЗМІ. На думку Мюллера, проблема полягає не в масах, а в інститутах, тому потрібно провести їхнє реформування.

Театральна виставка – перформанс Open Call (For Opinions)

Коли: 17 листопада о 17:00, 18 листопада о 19:00

Де: MetaСulture

Через інтерактивну інсталяцію словацький колектив Studio Lajf намагається переосмислити статус людських думок: яка їхня цінність в епоху "всюдисущих комунікацій". Глядачі зможуть стати частиною експериментальної музичної імпровізації - поділитися своїми думками, особистими поглядами, переживаннями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.