UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кінофестиваль «Берлінале» залишиться заполітизованим – директорка

Ріссенбік пояснила, чому російські фільми майже не потрапили в лист фестивалю.

Кінофестиваль «Берлінале», який має репутацію найбільш заполітизованого серед кінофестивалів Європи, бажає залишити за собою такий статус, заявила в коментарі «Укрінформу» директорка Берлінського кінофестивалю Маріетт Ріссенбік.

За її словами, такий політизований статус фестивалю пояснюється в тому числі тим, що він відбувається у великій європейській столиці, Берліні, а Венеційський та Канський у малих курортних містах.

«В Берліні дуже багато людей, які переймаються політикою, хочуть дивитися фільми, що стосуються важливих тем. Фестиваль і місто тісно пов’язані. Тому ми хочемо бути політичними і ми потребуємо бути політичними», - сказала вона.

Ріссенбік зауважила, що кінофестиваль не бойкотує російських кіношників як таких, але не хотів мати серед учасників чи гостей людей або фільми, які повязані з урядом РФ, фінансуються за їхній рахунок. Тому оргкомітет Берлінале розглядав усі заявки з Росії, ретельно перевіряв їх, але відмовляв усім, хто робив антиукраїнські заявки.

Таким чином до фестивалю допустили лише фільм режисерки з Чечні Маліки Мусаєвої (вона живе в Німеччині) і роботу Віталія Манського. А стрічка «Східний фронт» уродженця Львова, громадянина РФ, який з 2015 року живе в Ризі була показана в роковини початку війни, 24 лютого, вона розповідає про добровольців-парамедиків.

При цьому коментуючи український кінематограф на фестивалі, Ріссенбік назвала його дуже різноманітним та додала, що хотіла б бачити на кінофестивалі окрім документалки художні фільми.

«Мій меседж фільммейкерам: будьте мужніми і розповідайте історії, які хочете, йдіть своїм шляхом, продовжуйте робити те, що робите. Аудиторії хочу сказати: цікавтеся тим, що відбувається у світі навколо вас, дайте кіно навчити себе, показати перспективи, які ви, можливо, не бачили раніше, вчіться у кіно того, чого ви раніше не знали», - звернулась вона до українських кіномитців та їх аудиторії.

Читайте також: На Берлінале покажуть фільм Шона Пенна про повномасштабне вторгнення Росії

73-й кінофестиваль Берлінале відбувся з 16-го до 26 лютого. Одними з його лейтмотивів стали війна та солідарність з Україною. Від України у фестивалі представили такі фільми, як «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко, «Східний фронт» Віталія Манського та Євгена Титаренка, «Залізні Метелики» Романа Любого, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової. Фільми «Це побачення» та «Прокидаючись у тиші» отримали нагороди на фестивалі.