UA / RU
Підтримати ZN.ua

Харківська Схід Опера тріумфально гастролює у Литві на підтримку України

Тур відбувся у межах проєкту Ukraine Now and Forever.

Харківський національний театр опери і балету імені Миколи Лисенка – Схід Опера, тріумфально завершив гастролі #StandWithUkraine у Литовський Республіці, які відбувалися в рамках проєкту Ukraine Now and Forever. Як повідомляє прес-служба театру, з самого початку масштабного вторгнення Росії Схід Опера намагалася не припиняти свою діяльність та не втрачати зв’язок з глядачем.

Незважаючи на те, що будівля у центрі Харкова була пошкоджена, керівництво театру наголошує, що нікому їх на зламати. Схід Опера буде чекати своїх працівників, які приєдналися для ЗСУ та тероборони, та тих, хто був змушений поїхати з міста.

Читайте також: Театр на Лівому березі покаже виставу «Погані дороги» у Європі

Так, був запущений перший проєкт театру «Схід Опера - місту-герою Харкову!» - серія концертів у бомбосховищах міста під  орудою диригента, заслуженого діяча мистецтв України Юрія Яковенка та артистів і музикантів, що залишилися у Харкові.

Крім того, театр оголосив безпрецедентний (навіть для мирних часів, як не дивно) гастрольний тур Литвою, до якої вирушила трупа у складі 220 чоловік (плюс 30 дітей співробітників Схід Опера, навіть із домашніми тваринами, яких неможливо було залишити у Харкові) на чолі із генеральним директором-художнім керівником - Олегом Оріщенком, головним диригентом - Дмитром Морозовим та головним режисером Арменом Калояном. Боронити ж театр залишився Ігор Тулузов, перший заступник генерального директора Схід Опера.

Цей тур  назвали - «Європейський шлях», тому що саме сьогодні наша країна, переживаючи найскладніший етап у своїй новітній історії, продовжує рухатися шляхом до Європи. І цей рух є спільним з іншими європейськими народами.

Важливою складовою гастролей стали концерти, в яких була представлена широка панорама української музики: від творчості фундаторів професійного музичного мистецтва, яка вже стала справжньою класикою і до сучасних авторів. Більшість цих творів своїм корінням міцно пов’язані з основами національного мелосу. Деякі з них стали справжнім відкриттям для європейської аудиторії, як твір В’ячеслава Самофалова «Аве Марія»  для солістів, хору, оркестру і органу, що прозвучав на відкритті гастролей у Соборі Клайпеди 1 травня, інші -  як, приміром, «Щедрик» – давно відомі усьому світові.

Знаковим твором туру став  величний і трагічний «Реквієм» В.-А. Моцарта, який прозвучав у фіналі гастролей у Кафедральному Соборі - Базиліці святого Станіслава та святого Владислава, 9 травня. Ним вшановували загиблих героїв війни і безневинних мирних українців, які загинули і продовжують гинути від російської навали у Харкові, Маріуполі, Чернігові, Бучі, Бородянці, Охтирці, Ізюмі та в багатьох інших містах і селах України. На концерті також були присутні член Комітету сейму Литовської Республіки Вітаутас Юозапайтіс та генеральний директор Литовського національного театру опери та балету Йонас Сакалаускас.

У фіналі майже кожного гала-концерту чи вистави цього туру, - на сцену виходили артисти зі своїми дітьми та виносили прапори України і Литви.