Головним гнобителем України була і лишається Росія, чиї лідери, такі як 3, систематично пропагують вигадку про те, що Україна – це якась "Малоросія". Але насправді українці самобутній народ і їхня мова відрізняється від російської, як іспанська від французької мови.
Путінські заяви не лише помилкові, а й шкідливі. Вони перегукуються з історичними знущаннями Росії над Україною. Про це на пише експерт Atlantic Council з питань дослідження Євразії Даян Франсі.
Вона нагадує, що в 1930-х роках радянський диктатор Йосип Сталін вчинив один із найстрашніших злочинів проти людства, заморивши голодом мільйони українців, які чинили опір п'ятирічному плану колективізації.
"Нарешті, на Новий рік вийде новий фільм, в йому зображена жорстока політика Сталіна і те, як вона призвела до великого голоду в 1933 році, який в Україні називають Голодомором", - йдеться в статті.
Кінофільм канадського режисера Аяна Ігнатовича отримала назву "Гіркий врожай". Головні ролі в ній зіграють зірка "Зоряних воєн" і фільмів про "Супермена" Теренс Стам і британський молодий актор Макс Айронс. В сюжеті мова йтиме про історію кохання в розпал жорстоких подій в Україні. Таким чином, в фільмі також буде зображена одна з найтемніших сторінок в історії.
Ігнатович зняв цей фільм, щоб дати чітко зрозуміти глядачам на Заході про те, як страждали українці від рук Росії. І ці страждання продовжуються і сьогодні. Батьки режисера втекли з радянської України в часи Другої світової війни.
"Як і багато українців, мої батьки пережили неймовірні страждання. Сьогодні мабуть немає жодного українця, який би не знав про репресії, страти, висилки і голод. Враховуючи важливість того, що сталося, і те, що за межами України мало хто знає це ті події, цю історію геноциду необхідно показати. Це важливо сьогодні", - сказав Ігнатович.
Масштаби Голодомору були приховані компартією СРСР. Але відколи Україна стала незалежною в 1991 році, вона розсекретила радянські архіви. Це призвело до того, що в 2003 році у спільній заяві ООН, яку підписала і Росія, було оголошено, що Голодомор забрав життя десяти мільйонів невинних людей. В жовтні 2008 року Європарламент визнав Голодомор злочином проти людства.
Фільм також доповнює розуміння того, що відбувається сьогодні на Сході України і як жорстоко знову поводиться Росія. В 1993 році британська преса повідомляла про голод в Україні, але тоді США проігнорували цю інформацію. В 1934 році Вашингтон офіційно визнав СРСР, а Сталін зайняв місце в Лізі націй. Сьогодні російському вторгненню в Україну також не приділяють належної уваги, попри те, що Україна – одна з найбільших країн Європи з 45-мільйонним населенням.
Франсі пише, що про історію терору в СРСР у 30-х роках сьогодні в книжках описали західні історики. Однак "Гіркий врожай" стане першим повнометражним фільмом, який донесе до масового глядача кошмарну історію України в ті часи. Тим більше, що нині Україна знову стала жертвою жорстокої поведінки Росії.
Нещодавно у центрі Вашингтона встановили пам'ятник жертвам Голодомору в Україні. Гроші на проектування виділив український уряд. Будівництво монументу стало можливим за рахунок коштів приватного фонду. До реалізації проекту зусилля доклали також посольство України в США і Національна служба парків американської столиці.