UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Гаага – Київ. Живопис кінця ХІХ – початку ХХ століття»: у Музеї Ханенків виставлені картини з колекцій Гогстедерів та Пономарчуків

На виставці представлено 31 картину Гаазької школи

В Музеї Ханенків відкрилася виставка «Гаага – Київ. Живопис кінця ХІХ – початку ХХ століття із колекцій родини Гогстедерів та Пономарчуків». Це вперше після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в Музеї Ханенків експонується старовинне мистецтво. 

На виставці представлено 31 картину Гаазької школи та 11 робіт 8 українських художників кінця ХІХ- початку ХХ століття з приватних колекцій. 

Виставка постала з ініціативи голландського колекціонера Віллема Яна Гогстедера. Відкриття виставки, присвячене Міжнародному дню музеїв, є проявом міжнародної солідарності музейників та всеосяжної надихаючої сили мистецтва, що мають особливе значення у часи війни. 

Василь Артюшенко, ZN.UA

Унікальність проєкту полягає не лише в тому, що гаазький колекціонер, попри всі небезпеки, виявив бажання підтримати українців і привіз до воюючої країни твори з власної колекції. На цю ініціативу відгукнулися також і українські меценати – засновники київського музею «Духовні скарби України» – родина Пономарчуків. 

Своєрідним епіграфом до виставки є презентація робіт відомого гаазького фотографа Піта Гіспена, присвячена архітектурним пам'яткам міста та його околицям, а також особливому статусу Гааги як правової столиці цивілізованого світу.

Читайте також: У Києві презентували художню виставку "Цінності" про події останніх 10 років війни з Росією

Нагадаємо, в Українському Домі у Києві відкрилася виставка «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна». На ній представлені 300 робіт близько 50 авторів кінця 1980-х – початку 1990-х років. Більшість із цих робіт глядачі побачать уперше. Експозиція працюватиме до 30 червня.