UA / RU
Підтримати ZN.ua

Група ентузіастів створила тривимірне зображення Мони Лізи

Зображення створене в рамках нового проекту для незрячих людей "невидиме мистецтво".

Портрет Мони Лізи роботи Леонардо да Вінчі переведений у 3D. Зображення було створене в рамках нового проекту для незрячих людей, який отримав назву "невидиме мистецтво".

За словами ініціатора проекту Марка Діллона, "є багато людей в світі, які чули про класичні твори все своє життя, але не в змозі побачити їх. Тепер вони можуть вперше випробувати враження від картини і сформувати про неї власну думку".

Одна з цілей ентузіастів – створення рівного доступу до мистецтва у всьому світі. Для цього після створення тривимірної версії будь-якої картини всі її технічні характеристики планується викласти у вільний доступ.

Читайте також: Картину Пікассо продали за рекордні 179,3 млн дол

Твір Леонардо да Вінчі став першим відтвореним у 3D за допомогою тривимірного принтера. Зараз компанія пропонує "відбитки" Мони Лізи спонсорам, щоб на виручені гроші продовжити створювати банк "переведених у об 'єм" картин.

Картина "Мона Ліза" написана у 1503-1506 роках. Вважається, що Леонардо позувала дружина флорентійського купця Франческо дель Джокондо, тому портрет іноді називають "Джоконда". Прообразом портрета, імовірно, була Ліза Герардіні, яка померла у 1542 році у віці 63 років. Інші історики мистецтва висували теорії про те, що да Вінчі позував чоловік і що художник використав кілька натурниць, а також, що міг написати "Джоконду" на основі власного автопортрета.

Раніше повідомлялося про те, що археологи виявили фрагменти кістки, що, можливо, належала жінці, яка послужила моделлю для портрета Мони Лізи пензля Леонардо да Вінчі. За словами дослідників, їм вдалося виявити фрагмент кістки ноги Лізи Герардіні, дружини флорентійського купця, яка позувала да Вінчі у 1503 році.