Команда грецьких архітекторів представила проект з відтворення античної статуї Колоса Родоського. За словами головного архітектора Аріса Палласа, нова статуя буде свідчити про відновлення економіки Греції, повідомляє ВВС.
В інтерв'ю журналу Times Паллас заявив: "ми хочемо показати, що Греція може знову встати на ноги, що у неї є сили, щоб це зробити, що її економіка може відновитися".
За задумом архітекторів, статуя буде в п'ять разів більшою за оригінал і сягне 135 метрів у висоту. Стояти статуя буде на старому місці: на вході в бухту портового міста Родос. Кораблі, що входять до бухти, як у античні часи пропливати між ногами статуї.
"Ми не хочемо копіювати античного Колоса. Ми хочемо оживити те, що він символізував. Ми зберемо людські та фінансові ресурси по всьому світу. Таким чином, він стане символом глобалізації і одночасно буде відсилати до грецької культурної традиції, пов'язаної зі старим Колосом", - додав Паллас.
Новий Колос буде покритий сонячними батареями бронзового кольору, а всередині статуї буде розташовуватися музей античності і бібліотека. За розрахунками творців, зведення статуї обійдеться у 250 мільйонів євро (273 мільйони доларів). На думку авторів проекту, Колос буде приносити по 35 мільйонів євро на рік за рахунок залучення туристів і зможе повністю окупитися за сім років.
Визначених джерел фінансування у проекту поки немає, автори планують залучити до його втілення приватний капітал і державне фінансування.
Колос Родоський - статуя давньогрецького бога Сонця, Геліоса, яка стояла в портовому місті на Родосі, розташованому на однойменному острові в Егейському морі в Греції. Він є одним із Семи чудес світу. Колос простояв шістдесят п'ять років. У 222 або 226 році до нашої ери статую зруйнував Родоський землетрус.
Раніше в цьому році влада Єгипту ухвалила рішення відтворити Олександрійський маяк – одне з Семи чудес світу. Його зведуть на острові Форос, недалеко від місця, де цей маяк стояв спочатку. До нашого часу не дійшло жодного зображення маяка. Тому його творці будуть виходити лише з текстових описів, згідно до яких маяк був побудований в роки правління династії Птолемеїв, в кінці третього століття до нашої ери. Висота будівлі становила близько 130 метрів. Таким чином, протягом кількох сотень років маяк залишався одныэю з найвищих штучних споруд.