Держава не повинна брати на себе функції продюсера за визначенням, оскільки ніякого держфінансування не вистачить для створення усього спектру кінопродукції лише за держзамовленням, повідомила в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» глава Держкіно України Катерина Копилова.
Держава не повинна брати на себе функції продюсера за визначенням, оскільки ніякого держфінансування не вистачить для створення усього спектру кінопродукції лише за держзамовленням, повідомила в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» глава Держкіно України Катерина Копилова.«Держава не повинна брати на себе функції продюсера, який займається виробництвом кінопроекту,разом з його фінансуванням», - запевнила Копилова.
На її думку, держзамовлення в кіно може викликати виправдане незадоволення з боку платників податків.
«По-перше, у платника податків, з чиєї кишені, власне, і оплачуються зйомки фільмів за держзамовленням, можуть виникнути обгрунтовані питання: чому з моєї кишені профінансували саме цей фільм? А як показує практика, фільм, знятий за держзамовленням, далеко не завжди подобається глядачеві (і це в тому окремому випадку, коли такий фільм до глядача доходить). По-друге, в ролі «кінопродюсера» завжди виступає тільки тоталітарна держава. І саме тому ми і спостерігали неймовірний розквіт кіноіндустрії в Радянському Союзі», - впевнена Копилова.
На думку глави Держкіно, основним завданням держави в сфері кіновиробництва є створення сприятливих умов для створення національного кінопродукту.
«Завдання держави в питаннях підтримки і розвитку кіновиробництва — реалізувати на практиці політику державного протекціонізму щодо національного фільму — від кіновиробництва до кінопоказу. А також забезпечити потенційному інвесторові цивілізовані, юридично захищені умови для вкладення коштів у кіновиробництво. Поки це не буде зроблено, будь-якої суми, яку виділятиме держава на створення фільмів за держзамовленням, завжди буде недостатньо», - впевнена Копилова.
Докладніше читайте в інтерв'ю Олега Вергеліса з Катериною Копиловою в свіжому номері «ДТ».