UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фільм Netflix про Євромайдан "Палаюча зима" викладений у відкритий доступ

Прем'єра фільму відбулася 9 жовтня.

Фільм-хроніка охоплює події 93-х днів зими 2013-2014 роки, коли мирна студентська акція в підтримку євроінтеграції України перетворилася на Революцію гідності, в якій брали участь мільйони людей.

Під час допрем'єрного показу фільму 25 вересня у Вашингтоні в рамках заходів, присвячених Дню Незалежності України, патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет нагородив режисера Євгена Афініївського орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого.

"Палаюча зима" завоював гран-прі на Міжнародному фестивалі фільмів про права людини в Нюрнберзі і приз глядацьких симпатій за кращий документальний фільм на кінофестивалі в Торонто.

Читайте також: Затриманий екс-командир "Беркута", підозрюваний у злочинах проти евромайдановцев

15 жовтня в Києві в галереї сучасного мистецтва М17 відкрилася виставка австрійських художників Йоханнеса Цехнера і Рональда Цехнера "Нариси Майдану".

Йоханес Цехнер розглядає країну як політичну одиницю, яка сьогодні бореться за свою національну ідентичність і територіальну цілісність. Художник метафорично використовує прапор як "контейнер" для історії в картинках. У "Нарисах Майдану" він розміщує фрагменти з українських газет про події на Майдані 2014 року на тлі англомовних текстів про Україну з енциклопедії "Британіка".

Рональд Цехнер представив інсталяцію, відправною точкою для якої став відомий фільм Сергія Ейзенштейна "Броненосець Потьомкін". Українське сьогодення спонукає художника висвітлити події, що відбуваються в Україні і в світі через призму свого сприйняття.

Виставки, присвячені Майдану, нерідкі і в Європі. Так, у Празі влітку представили фотовиставку про війну в Донбасі і Евромайдане, а навесні минулого року арт-проект про українську революцію став сенсацією у Відні.