UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фільм "День українського добровольця" відзначили на Sheffield Doc/Fest у Британії

"Я знімав цей фільм, щоби зафіксувати буденність війни, сюрреалістичність образів, що виникають на межі апокаліпсиса", – зазначає режисер Володимир Тихий. 

Першу повнометражку від мистецького об’єднання "Вавилон’13" про новий  виток війни під назвою "День українського добровольця" представили на Sheffield Doc/Fest у Британії. Про роботу режисера Володимира Тихого, яка отримала "Спеціальну відзнаку" в основній конкурсній програмі, повідомляють  на сайті Docudays UA.

Фільм оповідає історію відеоінженера, реставраторки, історика, співачки, полярника та пенсіонерки і є фактично першим повнометражним кіноосмисленням того, що відбувається починаючи з 24 лютого 2022 року. Картина знята на різних локаціях протягом одного дня, 14 березня, на 2944 день російсько-української війни.

 «Я знімав цей фільм, щоби зафіксувати буденність війни, сюрреалістичність образів, що виникають на межі апокаліпсиса. За мету ставив збагатити палітру образів моїх сучасників та зосередити увагу глядача на другорядних за драматичністю нюансах гуманітарної катастрофи. Приємно, що професійне журі оцінило мою роботу, адже цей фільм я бачу також як один із інструментів культурної дипломатії. І він спрацював», — коментує режисер Тихий.

Читайте також: Три українські фільми покажуть на одному з найбільших кінофестивалів короткого метру Palm Springs ShortFest

Згаданий фільм відкрив "Сезон культури Велика Британія/Україна", частиною якого є програма "Пароль: паляниця". Також представили й інші роботи українських митців:

·        "Крихка памʼять" Ігоря Іванька

·        "Назовні" Ольги Журби

·        "Долаючи темряву" кінооб’єднання "Кінодопомога"

Читайте також: В Україні знімуть документальний фільм «Жінки. Війна. Сила», який покажуть на Генасамблеї ООН

А з національного конкурсу Docudays UA-2022 до переліку увійли:

·        "Плай" Єви Джішіашвілі

·        "Між небом та горами" Дмитра Грешка

·        "Привоз" Єви Нейман

·        "Нескінченність за Флоріаном" Олексія Радинського.

Нагадаємо, нещодавно фільм "Будинок Слово" про репресованих українських письменників став найкращим ігровим кіно міжнародного Košice Film Festival.