Наприкінці серпня-початку вересня у саду «Софії Київської» відбудеться вже четвертий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage 2021. Цього року темою події обрали «МИ. Між минулим і майбутнім», тому всі події фестивалю будуть так чи інакше пов’язані з темою часу і проживанням життя «тут і зараз».
Визначальною рисою програми стане міксування давнього і сучасного. Таке поєднання, пояснює співзасновниця й ідейна натхненниця фестивалю Ірина Буданська, загострює відчуття і дає змогу розповісти універсальні історії абсолютно новою «мовою», а також показати нерозривний зв'язок між минулим, теперішнім і майбутнім. У музиці це особливо відчутно.
Кураторка музичної програми фестивалю Любов Морозова розповіла про 11 спецпроектів та прем’єр, спеціально створених для фестивалю, які обов’язково необхідно відвідати.
Мультимедійний концерт-відкриття «Пінзель – Животков. Поєдані музикою». Цього річ фестиваль відкриється синтетичним дійством у виконанні дитячого хору «Щедрик» та Антона Дегтярьова, музиканта електронного дуету Ptakh_Jung. На великому LED-екрані глядачі побачать проекції робіт з дерева барокового скульптора Йогана-Георга Пінзеля і сучасного українського митця Олександра Животкова.
Прем’єра балету «Дзеркало, Сни або маленьке життя» Вікторії Польової. За словами композиторки, «Дзеркало» – це щоденник, сповідь, спостереження за тим, як прожитий час життя перетворюється у музичний текст, щоб потім знову олюднитися через пластику людського тіла та світла». Виконавці – артисти Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка Юлія Москаленко, Михайло Дробот і Микита Сухоруков.
Синтетичні проекти Алли Загайкевич і Сергія Пілютікова. Глядачі зможуть побачити два аудіовізуальні перформанси, створені спеціально для фестивалю.
Це – «Місто» Алли Загайкевич – проект, що досліджує київський футуризм 20-х років і поєднує в собі електроніку з відеоартом. І перформанс «Босоногі Боги» Сергія Пілютікова.
«Це проект, в якому поєднається творчість художника Олександра Дубовика, якому цього року виповнюється 90, і музика Сергія Пілютікова, який спеціально для художника працює над свого роду містерією. Як композитор він працює з темами, формами, образами, присутніми у візуальних творах Олександра Дубовика», – пояснює Любов Морозова.
Концерт польського джазового колективу Andrzej Jagodzinski Trio. Музиканти зіграють Шопена у джазовій обробці. За словами організаторів, цей альбом з’явився ще 10 років тому, але вони відчули потребу в його повторенні тут і зараз.
Виступ французького джазового колективу Remi Panossian Trio. Цей колектив більше відомий за кордоном, аніж у рідній Франції – за десять років свого існування Remi Panossian Trio дали понад 500 концертів за її межами.
Концерт всесвітньовідомого мандолініста Аві Авіталя. Ізраїльский мандолініст виступить разом із Тетяною Калініченко і New Era Orchestra і виконає твір для мандоліни з оркестром.
Українська прем’єра кантати Валентина Сильвестрова O luce etterna. У рамках спеціальної програми «Присвята Данте» Валентин Сильвестров представить кантату O luce etterna на тексти «Раю» з «Божественної комедії» Данте.
Концерт норвезького піаніста і композитора Акселя Колстада. Піаніст зіграє два концерти: для дорослої та дитячої аудиторії. Він виконає твори не лише у класичному звучанні, а й у власному аранжуванні.
Музичний проект Наталії Половинки «Барвінський. Повернення». «Цей проект фактично повертає нам музику композитора Василя Барвінського, незаслужено нами забутого. Барвінський – надзвичайний український мелодист, його музика захоплює своїми довгими і ніжними мелодіями», - розповіла Любов Морозова.
Фешн-перформанс від Федора Возіанова «Заручена з часом». Перформанс стане завершальним акордом цьогорічного фестивалю. Це презентація концептуальної колекції одягу дизайнера, яка супроводжуватиметься мінімалістичною музикою у виконанні перкусіоніста Дмитра Ульянова і скрипальки Олександри Васильєвої, а також хором «Щедрик».
«Це буде не просто одяг, а одяг, концептуально пов'язаний з місцем, де все буде відбуватися, тобто з «Софією Київською», а також з плином часу і відчуттям вічності. Так ми хочемо підкреслити відчуття часу, який можна стискати, можна трансформувати, який ми намагаємося не тільки виміряти, але і з яким намагаємося впоратися, тобто намагаємося бути володарями часу настільки, наскільки ми можемо», - заявила Любов Морозова.
Нагадаємо, фестиваль Високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage був започаткований 2018 року в Києві. Традиційно проходить в останні дні літа в саду музею «Софія Київська». Він поєднує музику, візуальне мистецтво, кіно, театр, літературу, балет і фешн. Щороку понад третину програми складають закордонні учасники.