UA / RU
Підтримати ZN.ua

Евакуйовані з Харкова та Маріуполя театри виступили на фестивалі у Кропивницькому

Цього року фестиваль проходив під гаслом «Музи не мовчать».

У Кропивницькому відбувся театральний фестиваль «Вересневі самоцвіти», який проходив на сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру. На фестивалі виступили евакуйовані театри з Харкова та Маріуполя, а також запрошені театральні колективи з Чернігова, Вінниці, Києва.

Цього року подія відбулася під гаслом «Музи не мовчать». Фестиваль пройшов без анонсів та афіш, а квитки не продавалися у касі.

Читайте також: На риштуванні Маріупольського драмтеатру окупанти вивісили портрети Гоголя та Шевченка

Відкрила фестиваль вистава Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) «Крик нації» про життя і долю закатованого радянським режимом поета-дисидента Василя Стуса. Цей театр став відомим на весь світ, коли у березні на його будівлю скинули авіабомбу. Поміж сотень людей, які того дня шукали прихисток у драмтеатрі, були й актори, які вийшли на сцену кропивницького театру 20 вересня.

Крім того, в рамках фестивалю було представлено спільний проєкт Харківського державного академічного українського драматичного театру («Березіль»), який наразі знаходиться в евакуації, та Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру «Хлібне перемир’я» за драмою Сергія Жадана.

Вистава розповідає про історію двох братів, яка відбувається влітку 2014 року у Донецьку. Сам автор брав участь у створенні постановки, робив коректуру в процесі у співпраці з режисером постановником Олександром Ковшуном. Харківський театр евакуювався з-під обстрілів 3 березня. Саме вінницькі театрали надали прихисток харків’янам і тепер вони дають свої вистави разом.

Організатори фестивалю зізнаються, що у них були сумніви щодо його проведення цього року, на першому плані стояли питання фінансування та безпеки. Втім, меценати зголосилися фінансово підтримати участь у фестивалі театрів з інших міст.

В театральному фестивалі також взяли участь Київський академічний драматичний театр на Подолі з виставою «Сто тисяч» в постановці Віталія Малахова,  Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка з виставою «Приборкання норовливого» за п’єсою Ярослава Стельмаха «Кохання у стилі бароко», Кіровоградський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького з постановкою «Ціна життя» за п’єсою Карела Чапика ”Мати” та народний хореографічний ансамбль «Світанок» з виставою-реквієм «Тінь весни».