Генеральний директор-художній керівник Національного драматичного театру імені Івана Франка Михайло Захаревич в інтерв'ю DT.UA підбив підсумки сезону та розповів про перспективи театру, його історію та кризові етапи розвитку та становлення. Варто відзначити, що театр знаходиться за два кроки від свого століття: триває активна підготовка до ювілею, який відзначатимуть у 2020 році.
"Сам період народження нашого театру - це постійна боротьба з кризовими явищами: голодом, холодом, бо саме йшла громадянська війна. То був період гартування франківців. І постать Гната Юри, керманича театру, його батька, - визначальна, бо він не тільки народив цей театр, він його зберіг у часи лихоліть. Звісно, кризовий період - Друга світова війна, евакуація у Тамбов, Семипалатинськ. Важкий кризовий період - 1950-1960-ті роки. Якраз тоді, коли Олександр Корнійчук запросив у театр Мар'яна Крушельницького, і це створило ситуацію "двовладдя"", - відзначив Захаревич.
"Загалом Театр Франка, якому незабаром 100 років, це, далебі, не "100 років самотності", як у Маркеса. Це роки випробувань, криз, перемог, відкриттів - роки ствердження українського національного театру", -підкреслив він.
За словами Михайла Захаревича, напередодні 100-річчя Національного театру ім. І.Франка планується Міжнародний театральний фестиваль, який на столичній сцені об'єднає національні театри Польщі, Балтії, Угорщини. До ювілею театру готується також ексклюзивний документальний кінопроект. Вийдуть нові книжки й альманахи, в яких відображено історію театру і його творчу діяльність в останні роки.
Читайте повністю інтерв'ю Олега Вергеліса з Михайлом Захаревичем "Театр Франка завжди протестує проти приниження" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".