На території Михайлівського Золотоверхого собору в Києві представили виставку робіт відомого польського іконописця Єжи Новосельського.
Організаторами виставки «Сучасна ікона - Єжи Новосельський (1923-2011)» виступили Польський інститут в Києві, варшавський Центр сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» і Фонд «Елеос-Україна».
Виставка приурочена до 10-х роковин смерті художника.
Єжи Новосельський народився в Кракові в польсько-українській родині. Спочатку вчився, а потім викладав живопис у Краківській художній академії. На його становлення як особистості і художника великий вплив справила навчання іконопису в Студійській лаврі під Львовом і знайомство з карпатської іконою з колекції Андрея Шептицького.
На початку свого творчого шляху Єжи Новосельський був тісно пов'язаний з польським авангардом: входив до Краківської групи, працював асистентом видатного художника і режисера Тадеуша Кантора, створював сценографію для лялькового театру в Лодзі.
У той же час художник був глибоко занурений у православну теологію. Користуючись образною мовою нефігуративного авангардного живопису, він створював ікони, потім - іконостаси, а в підсумку - архітектуру православних храмів.
Польський мистецтвознавець і критик Христина Черні представила шлях становлення Єжи Новосельського як сучасного іконописця, проаналізувала його знакові роботи. Тексти доповнюють фотографії створених ним ікон і церков.
Детальніше - в ексклюзивному фоторепортажі Василя Артюшенка для читачів ZN.UA.
У Києві виставка триватиме до 12 жовтня. Протягом жовтня-грудня виставка подорожуватиме Україною, роботи Новосельського покажуть у Чернігові, Полтаві, Харкові та Ужгороді.