UA / RU
Підтримати ZN.ua

До Дня незалежності в прокат вийде перший український військовий фільм з початку вторгнення РФ

24 серпня у прокат вийде картина «Снайпер. Білий ворон".

До Дня незалежності в національний прокат вийде військовий екшн "Снайпер. Білийа ворон". Це буде перший український військовий фільм, який вийде у прокат із початку повномасштабного вторгнення Росії.

Історія Миколи Вороненка ґрунтується на реальних подіях. Вона розповість про трансформацію пацифіста у справжнього снайпера з позивним Ворон, який вступає у боротьбу за справедливість. Це рефлексія на події російсько-української війни, яка у 2014 році охопила Донецьку та Луганщину, а у 2022 – усю Україну.

Читайте також: Кінооб'єднання «Вавілон’13» презентувало трейлер фільму про знищення російськими терористами літака MH17

Зйомки проходили у 2020 році. Творча команда заручилася підтримкою Національної Гвардії України, яка всебічно сприяла фільмуванню: надавала дозволи на проведення зйомок у спеціально відведених локаціях та техніку, залучала особовий склад для створення реалістичних кадрів. Крім того, зйомки супроводжувалися військовим консультантом – інструктором зі снайпінгу. За півроку до початку зйомок виконавець головної ролі, актор Павло Алдошин, проходив спеціальну військову підготовку, а зараз набуті навички допомагають йому захищати Батьківщину у лавах ЗСУ.

24 серпня – символічна дата для кожного українця. Вихід кінокартини вирішили приурочити до Дня Незалежності, адже всі ми виборюємо свою Незалежність та Незалежність майбутніх поколінь українців.

«З 2014 року я був у пошуках воєнної історії про добровольця, який став на захист України у боротьбі з російськими загарбниками. З роками війна на Донбасі перетворилася на снайперську — адже саме снайпери завдавали найбільших втрат з обох боків і тим самим змінювали хід битви. Я почав досліджувати снайпінг та шукати правдиві історії про наших бійців і зрештою натрапив на історію Миколи Вороніна — еко-поселенця з Горлівки, що на Донеччині, який став снайпером. Спочатку я запропонував Миколі зняти фільм, заснований на його історії: ми багато разів бачилися, він читав сценарій, додавав коментарі, але пізніше я вирішив відмовитись від фільму-біографії та зробити жанрове кіно. Так, у сценарії поступово з'являлися події, яких не було насправді, але які могли б існувати в реаліях війни на Донбасі. Так і розпочалася робота над новою історією, новим етапом написання жанрового сценарію», – поділився співавтор сценарію та режисер-постановник фільму Мар'ян Бушан.