UA / RU
Підтримати ZN.ua

До Андріївської церкви повернули відреставровану картину "Проповідь апостола Андрія"

У 2017 році монументальне полотно вперше зняли зі стіни для того, аби провести реставраційні роботи.

Автор: Василь Артюшенко
До подій Майдану церква жила у симфонії з державою

В Андріївській церкві тривають реставраційні роботи. У 1847 році близький друг Тараса Шевченка Платон Борисполець в Парижі написав величне полотно "Проповідь апостола Андрія". Вважається, що на ньому, серед іншого, присутнє зображення Тараса Шевченка в образі вершника. У 1867 році ця картина була подарована Андріївській церкві і рівно 150 років незмінно займала своє місце на західній стіні в південній частині трансепту храму.

У 2017 році полотно вперше в історії зняли зі стіни для того, аби провести реставраційні роботи. Досвідчені реставратори Національного заповідника "Софія Київська" Анатолій Остапчук, Дорат Капоріков та Леонід Колодницький місяцями "чаклували" над монументальним живописним полотном (15 кв.м.) та різьбленою рамою, що була розібрана й реставрувалася частинами. На сьогодні реставрація картини повністю завершена на високому кваліфікаційному рівні.

У переддень 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, відреставрована картина Платона Бориспольця "Проповідь апостола Андрія" повернулася на своє історичне місце в Андріївській церкві.

Раніше у Національному музеї Тараса Шевченка в Києві відбулася презентація оновленого залу, присвяченого Катерині - героїні відомої поеми і картини Кобзаря. Експозиція "Катерина. Нове прочитання" розповідає історію молодої маргіналізованої жінки, виключеної з громади за порушення гендерно-соціальної ролі, яку визначив соціум.