Американська кіноакадемія включить нагородження документальної стрічки «20 днів у Маріуполі» до скороченої версії церемонії вручення «Оскара», яку розіслали світовим мовникам. Deadline повідомляє, що це сталося після резонансу та обурення, які викликала відсутність цього фрагменту у телеверсії.
Оновлену версію отримають усі світові ліцензіати «Оскара», а не лише український.
Як пише видання, це рішення було прийняте після того, як «Суспільне телебачення» — мовник, який володіє правами на трансляцію церемонії вручення «Оскара» в Україні, висловив протест проти відсутності цієї категорії в 90-хвилинній версії, заявивши, що «шокований і глибоко розчарований» цим рішенням.
Телеканал «Суспільне» транслював церемонію вручення «Оскара» в прямому ефірі в Україні. Але через різницю в часі трансляція розпочалася о 1 годині ночі за місцевим часом і закінчилася близько 4:30 ранку, що обмежило кількість людей, які змогли її побачити. «Суспільне» планувало показати 90-хвилинну версію в прайм-тайм у понеділок увечері, однак виявилось, що номінація «Найкращий документальний фільм» та зворушлива промова режисера української стрічки у телеверсії відсутня.
Особливе обурення в суспільстві викликав той факт, що 90-хвилинна скорочена версія минулорічної церемонії вручення «Оскара» включала в себе категорію «Найкращий документальний фільм», в якій перемогла стрічка «Навальний» — про російського опозиціонера Алєксєя Навального. Так само до телеверсії торік включили і промову дружини Навального Юлії.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення також надіслала організаторам різку заяву з приводу виключення документального фільму.
«Сьогодні всі демократичні країни світу шукають будь-яку можливість протистояти військовій агресії, яка становить загрозу мирному світовому порядку. У цей момент ваші співробітники вирішують видалити фрагмент церемонії, де журналісти отримують премію за повнометражний документальний фільм, який розповідає про жахи війни! ... Нам важко повірити, що таке рішення співробітників студії може бути політично вмотивованим рішенням, узгодженим з керівництвом компанії», — йдеться у листі.
Нацрада також просила створити та розповсюдити серед мовників оновлену міжнародну версію, в якій буде збережено фрагмент з номінацією «Найкращий документальний фільм».
Разом із тим, наголошує видання, немає жодних ознак того, що пропуск найкращого документального фільму був зроблений з політичних міркувань.