UA / RU
Підтримати ZN.ua

Деякі українські артисти задекларували кілька сотень гривень доходів за 2018 рік - Бамбізов

Деякі зірки декларують також відсутність доходів.

Деякі українські артисти задекларували за минулий рік доходи в розмірі кількох сотень чи навіть десятків гривень. Про це на своїй сторінці на Facebook заявив в. о. заступника голови Державної фіскальної служби (ДФС) Євген Бамбізов.

"Незважаючи на яскравий позитивний імідж, наші зірки насправді далеко не завжди виступають зразковими платниками податків. Нерідко взагалі забувають, що є такими ж декларантами доходів, як і їхні глядачі... Декларують відсутність доходів або зовсім незначні суми (наприклад, кілька сотень або навіть декілька десятків гривень). Часто забувають про доходи, отримані за кордоном", – зазначив він.

У числі таких артистів він назвав Анну Сєдокову, Ані Лорак, DZIDZO, Камалію, фронтмена гурту "Бумбокс" Андрія Хливнюка, Позитива (гурт "Время и Стекло"), Марію Яремчук, Амадора Лопеса, претендентку на право представляти Україну на "Євробаченні-2019" Maruv і Олександру Зарицьку (гурт KAZKA).

Він також зазначив, що ДФС перевіряє доходи зірок і їхні витрати, зазначивши, що багато хто з них у минулому році дали велику кількість концертів в Україні та за кордоном, а також отримують дохід від виступів на корпоративах.

Крім того, Бамбізов зазначив, що суб'єкти підприємницької діяльності, які займаються артистичною, театральною діяльністю і мистецтвом задекларували за підсумками 2018 року 127 мільйонів гривень доходів.

"Рекордсменами в особистому заліку стали два відомих ведучих, які в минулому році отримали найбільші суми доходів: 158 мільйонів гривень і 26,9 мільйона гривень. Серед співаків рекорд – 11,8 мільйона гривень", – підкреслив він. Бамбізов також зазначив, що в цьому році до кампанії з декларування приєдналося 200 артистів, серед яких Монатік, Тіна Кароль, Олег Вінник, Костянтин Меладзе та інші.

Раніше радник з фінансової та податкової політики новообраного президента Володимира Зеленського Данило Гетманцев заявив про необхідність введення в Україні загального декларування. Гетманцев вважає, загальне декларування стане одним з кроків у зміні податкової політики і буде реалізовуватися після амністії капіталів.