UA / RU
Підтримати ZN.ua

Центр сучасного мистецтва "Дах" у Києві можуть закрити через брак грошей

Творець театру Владислав Троїцький має намір закрити "ДАХ" як репертуарний майданчик, але запустити арт-кластер.

Художній керівник Центру сучасного мистецтва "Дах" і творець фестивалю "Гогольфест" Владислав Троїцький повідомив, що до кінця року змушений буде закрити театральну майданчик, а вхід на фестиваль вперше за сім років існування буде платним.

Так, за його словами, "Гогольфест" цьогоріч пройде без бюджетного фінансування.

"(Місцева влада) спочатку пропонувала, а потім сказали, що у них там якісь інші культурні події, на які вони витратили гроші. Так що "Гогольфест" виявився поза зоною державних інтересів. Головне, щоб нам ніхто не заважав і по можливості, звичайно ж, допомагав", - розповів Троїцький в інтерв'ю "Коментарям".

"В цьому році буду змушений закрити "Дах" (Центр Сучасного Мистецтва "ДАХ" біля метро "Либідська" - ред.) як репертуарну майданчик. Просто не можу його утримувати, у мене немає на це грошей", - пояснив режисер.

Він також розповів, що у "ДахаБрахи" більшість концертів відбувається за кордоном, а не в Україні: "Тут гастролювати дуже затратно. А змагатися в рекламному просторі з "зірками" ніяк не вдається".

"Потрібно, щоб у державі була своя стратегія культурного розвитку. Нам необхідні культурні продукти, які б підтримували імідж країни", - каже Троїцький.

"На жаль, в Україні виділяють гроші на підтримку іміджу, ось тільки куди вони діваються - мені складно сказати. Я жодного разу в своєму житті за кордоном не відчував підтримки нашої неньки України. Такої ситуації не повинно бути", - додає режисер.

За його словами, на нинішній "Гогольфест" (пройде 13-22 вересня) вхід буде платним: на відкриття - 50 грн, у вихідні - 20 грн.

"Якщо людині це потрібно по-справжньому, то він прийде, а кому не цікаво - що поробиш. Це ж не крадіжка, гроші йдуть на обслуговування самих відвідувачів", - пояснює Троїцький.

"Раніше ми дарували людям мистецтво. Зараз же грошей немає, так що "дарувати свято" просто так ми вже не зможемо. Фестиваль - це одна з можливостей створити інший світ", - говорить засновник "Гогольфесту".

У цьому році на фестивалі будуть вітражі на всіх вікнах колишнього заводу металоконструкцій біля станції метро Видубичі. "Понад 100 художників будуть займатися створенням унікальних малюнків на склі. Також планується спорудження чотирьох-п'ятиметрових колон-тотемів, які куратори-хужожники також помістять в єдиному архітектурному просторі. Ось так і створюється наш метафізичний храм.", - сказав Троїцький. !zn

Читайте також:

На театральному фестивалі в Единбурзі показали виставу про Юлію Тимошенко

Син Януковича закликав Мінкульт не допустити знищення "Київ Модерн-балету"

"Довірена особа Путіна" Борис Ейфман поставить в Києві балет "Анна Кареніна"