UA / RU
Підтримати ZN.ua

Букерівську премію будуть присуджувати незалежно від громадянства

Отримати Букерівську премію тепер зможе письменник із будь-якої країни, головне - щоб книга була написана англійською і опублікована у Великобританії.

Букерівська премія стане глобальною і буде присуджуватися авторам літературних творів, написаних англійською мовою і опублікованих у Великобританії, незалежно від їхнього громадянства.

"Ми обираємо свободу англійської мови в усьому її розмаїтті, силі, життєздатності і пишності. Ми відмовляємося від географічних і національних кордонів", - заявив голова фонду Букерівської премії Джонатан Тейлор.

Спочатку комісія розглядала ідею створити додаткову номінацію для письменників зі США, однак її відхилили через побоювання, що це може "розбавити" вже існуючу премію. У результаті, замість окремої премії, було вирішено підвищити репутацію конкурсу за рахунок його розширення.

Раніше була заснована Міжнародна Букерівська премія, яка присуджується два рази на рік письменникам не з Великобританії за книги, як написані англійською мовою, так і перекладені на неї пізніше.

Букерівська премія присуджується щорічно з 1969 року авторам англомовних творів, які проживають в одній із країн Співдружності націй (Великобританія і колишні колонії), Ірландії чи Зімбабве. Чергова церемонія оголошення переможця, обраного ще за старими правилами, пройде 15 жовтня у Лондоні. У шорт-ліст, оголошений 10 вересня, увійшли шість письменників: британець Джим Крейс (роман "Урожай" - Harvest), ірландець Колм Тойбін ("Заповіти Мері" - The Testament of Mary), індієць за походженням Джумпі Лахірі, що працює у США ("Низина" - The Lowland), канадка Рут Озекі ("Казка про буття" - A Tale for the Time Being), Новайолет Булавайо з Зімбабве ("Нам потрібні нові імена" - We Need New Names) та новозеландка Елеонора Каттон ("Світила" - The Luminaries).

Читайте також:

Forbes склав рейтинг найбільш високооплачуваних письменників у світі

Чак Паланік напише продовження "Бійцівського клубу"

Українці читають в 2 рази менше книг, ніж європейці