UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський режисер розповів, як залучає глядачів до участі в постановках

Режисер Джо Хілл-Гіббінс розповів про особливості функціонування сучасного британського театру.

Британський режисер Джо Хілл-Гіббінс (Joe Hill-Gibbins) на запрошення Британської Ради в Україні (British Council in Ukraine) на кілька днів завітав до Києва для того, щоб поспілкуватися з молодими українськими діячами театру і кіно. В інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна", він розповів про особливості функціонування молодого англійського театру.

Джо Хілл-Гіббінс є режисером британського театру Young Vic. Головна особливість театру полягає в тому, що глядач не є просто стороннім спостерігачем, а активно бере участь в ході постановки. Для досягнення цього ефекту в театрі навіть немає звичного поділу між залом і сценою. Сидіння для публіки можуть вільно переміщатися для того, щоб створити відчуття участі. У театрі немає і постійної трупи, для кожного спектаклю акторський склад підбирається індивідуально, в постановках часто задіяні зірки кіно. Наприклад, в недавній постановці "Трамвая бажань" роль Бланш Дюбуа зіграла Джилліан Андерсон.

Здавалося б, для такого новаторського театру підходять виключно сучасні п'єси, але Джо Хілл-Гіббінс у своїй роботі вирішив відійти від сучасних авторів і зосередитися на класичних творах. Одним з його улюблених авторів є Шекспір, а найцікавішими його п'єсами режисер вважає "Подвійну брехню" і "Міра за міру", які не вкладаються в рамки звичних розумінь трагедії і комедії. "Найнеймовірніше у Шекспіра те, що його п'єси надзвичайно метафоричні. Світ, в якому відбуваються події, часто нереальний. Тому і відкритий для великої кількості сценічних інтерпретацій. І для мене це найцікавіше", - говорить режисер.

Режисер розповів і про те, чому британський театр подарував світовому кіно величезна кількість зірок світового масштабу, таких як Ентоні Хопкінс, Джуді Денч, Бенедикт Камбербетч, Ендрю Скотт та багатьох інших. За його словами, через те, що Британія відділена від решти Європи протокою, британці знаходяться в постійному пошуку відповіді на питання, хто ж вони: європейці чи американці. Якесь змішання американського і британського в самовідчутті акторів дає їм можливість грати і в американських фільмах, і в британських театрах, робить їх виключно мобільними, що створює особливий вид акторської гри, який так подобається глядачам.

Нагадаємо, що в січні у Києві стартувало продовження проекту "Британський театр кіно", в рамках якого глядачі столичного кінотеатру "Київ" можуть подивитися постановки кращих британських п'єс за участю світових зірок театру і кіно.

Читайте повністю інтерв'ю з британським режисером Джо Хілл-Гіббинсом: "У Шекспіра кошмар і комедія завжди поруч. Вони нероздільні. Як тоді, так і зараз..."