Криптовалюту, як правило, відмивають через зовсім невеликий кластер онлайн-сервісів, в числі яких обмінники з високим ступенем ризику (з низькою репутацією), гральні платформи, спеціальні міксер-сервіси, а також фінансові сервіси, що працюють з криптовалютами, але розташовані в юрисдикціях з високим рівнем ризику, підрахували аналітики компанії Chainalysis.
Для збору статистики дослідники вивчили кріптовалютні адреси, пов'язані з шахрайством, атаками шифрувальників, фінансуванням тероризму, зломами, жорстоким поводженням з дітьми, а також платежі, пов'язані з даркнет-маркетплейсамі, де продають наркотики, зброю і крадені дані.
Виявилося, що лише невелика група з 270 блокчейн-адрес відмила близько 55% всієї криптовалюти, що пов'язана з різною злочинною діяльністю. Більш того, через 1867 адресу пройшло приблизно 75% всіх криптовалют, пов'язаних зі злочинністю активністю в 2020 році, тобто близько 1,7 мільярда доларів.
"На цей раз концентрація вище, ніж в 2019 році. Зокрема, ми бачимо, що велика частка незаконної криптовалюти направляється на адреси, які беруть криптовалюта на суму від 1 до 100 мільйонів доларів США на рік", - пишуть дослідники.
За словами аналітиків, зросла концентрованість депозитних адрес, через які проходить незаконна криптовалюта, що добре демонструє зростаючу залежність злочинців від невеликої групи позабіржових брокерів і інших сервісів, що спеціалізуються на відмиванні грошей.
Chainalysis резюмує, що в даний час сфера відмивання криптовалют знаходиться в дуже важкому становищі. Справа в тому, що всього кілька добре спланованих операцій правоохоронних органів, спрямованих на такі сервіси, можуть перешкодити переміщенню незаконних засобів безлічі злочинних груп.
Раніше повідомлялося про те, що в США трьох хакерів з КНДР звинуватили в крадіжці 1,3 млрд доларів. За зданим Мін'юсту США, хакери працюють на північнокорейську військову розвідку.