UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азербайджан та Грузія заявили про викривлення їхніх оцінок Україні на Євробачення

Країни подали скаргу через неправильно подані результати оцінок журі.

Представники Суспільного телемовлення Грузії та Азербайджану заявили, що їхнє національне журі віддало найвищий бал на конкурсі Євробачення-2022 Україні, а не Великій Британії, як було оголошено під час конкурсу 14 травня.

«На пісенному конкурсі Євробачення національне журі Грузії поставило найвищу оцінку – перше місце Україні, що означає 12 балів. Про це свідчить нотаріально завірений документ, надісланий організаторам Євробачення», - заявили у Грузії та додали, що зараз уточнюють деталі ситуації з організаторами Євробачення.

Про аналогічну ситуацію заявило також суспільне мовлення Азербайджану, від журі якого Україна офіційно отримала 6 балів.

Натомість після конкурсу телеведуча Нармін Салманова повідомила, що насправді Азербайджан віддав 12 балів Україні, а не Великобританії, і вона була здивована, побачивши таблицю з результатами голосування Азербайджану на екрані, оскільки та не відповідала дійсності.

Коли черга оголошувати результати  дійшла до Азербайджану, було заявлено, що через технічні неполадки результати оголошуватиме не телеведуча, а представник Європейського союзу мовлення. Але Салманова каже, що насправді жодних технічних проблем з виходом в ефір на Європу канал не мав.

Схожа ситуація, як з’ясувалось, була ще у кількох країн. Зокрема, представники Румунії заявили, що представники Євробачення замінили оцінки, які виставили їх члени журі виконавцям з Молдови, та приписали їх Україні.

Так, Італія напередодні повідомила, що  відбила кібернапад з РФ на "Євробачення" під час фіналу конкурсу. Головною ціллю вважають виступ українського гурту та результати голосування конкурсу.

Читайте також: Польща на Євробаченні отримала 0 балів від українського журі

Український гурт Kalush Orchestra переміг у пісенному конкурсі "Євробачення-2022" в італійському Турині, здобувши в сумі  631 бал.

Після виступу Kalush Orchestra зі сцени закликали врятувати "Азовсталь". Це спричинило побоювання, що гурт можуть дискваліфікувати, оскільки політичні гасла та заклики на "Євробаченні" заборонені. Але Європейська мовна спілка заявила, що вважає заклики до миру від Kalush Orchestra та інших учасників гуманітарними, а не політичними висловлюваннями.